Следпразнична диета – съвети?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот analizatorka » 29 Юни 2016, 09:53

Лятото няма чак толкова празници, след Петровден май вече няма :smile: . Как издържате само на плодове или зеленчуци? Поне някакво мюсли или филийка пълнозърнест хляб да има да закрепи нещо :lol: ! Зависи и какъв ти е метаболизма. Ако се ограничиш за някои храни и най -вече за количеството, пак може да се втали човек. Аз поне съм така.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Snejna » 29 Юни 2016, 11:48

analizatorka написа:Лятото няма чак толкова празници, след Петровден май вече няма :smile: . Как издържате само на плодове или зеленчуци? Поне някакво мюсли или филийка пълнозърнест хляб да има да закрепи нещо :lol: ! Зависи и какъв ти е метаболизма. Ако се ограничиш за някои храни и най -вече за количеството, пак може да се втали човек. Аз поне съм така.

да! и аз лично не мога да си представя как изкарват само на плодове и зеленчуци. Поне да беше нещо по-различно, да има малко по-стабилни храни, бобови да речем, все неща, които малко или много, могат да заситят. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Юни 2016, 16:44

Аз да ви кажа, не съм на следпразнична диета, но започнах да ям салати в офиса, да ям само пълнозърнест хляб, почти не ям сготвена храна, много , много рядко. Свалила съм около 2-3 кг. без абсолютно никакви усилия от моя страна. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот страстоцвет » 22 Дек 2016, 12:34

Сега тая тема ще стане пак много актуална.
По-добре да се внимава още по празниците какво се яде, отколктоо после се чудите какви диети да спазвате. :roll:
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Lili_gagarin » 22 Дек 2016, 12:45

страстоцвет написа:Сега тая тема ще стане пак много актуална.
По-добре да се внимава още по празниците какво се яде, отколктоо после се чудите какви диети да спазвате. :roll:

Тея препоръки ги знаем, само че не се получава, като нареди майка ми една трапеза дълга 3 метра, ако опитам само от всичко и вече съм преял, а ако нещо ми хареса - отиде. Винаги след празници съм + 3-4кг.
След това минавам на по-строг режим и спирам тотално хляба и увеличавам протеините, за седмица влизам в норма. Важното е организма да няма време да привикне с тея килограми, защото тогава се свалят по-трудно.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот mangusta » 23 Дек 2016, 11:47

Кой каквото да ми говори, всеки по празниците се отпуска малко или много да си похапне :grin: . Лошото е ако и след празниците, понеже му се е разширил стомаха, да продължи да прекалява с храната. Това е лошото, иначе хич не е добре за организма три дена ядене до дупка и после минимум храна.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2016, 12:11

mangusta написа:Кой каквото да ми говори, всеки по празниците се отпуска малко или много да си похапне :grin: . Лошото е ако и след празниците, понеже му се е разширил стомаха, да продължи да прекалява с храната. Това е лошото, иначе хич не е добре за организма три дена ядене до дупка и после минимум храна.

Не е лошо, когато се пълнее от Коледа до Нова година, лошо е когато се пълнее от Нова година до Коледа!:)
Но докато се премине към по-лекия режим, ще отнеме време след яденето и празниците. :) Но имаме ден-два да се настройвамае и да почваме обещаните новогодишни диети. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Lili_gagarin » 25 Яну 2017, 15:06

Повечето хора си обещават да отслабнат за нещо. Покрай яденето по празниците и аз като всички останали реших така, отказах сладкото и пакетираните храни, смених белия хляб с черен. Включих повече плодове и зеленчуци в менюто си. В началото беше странно, сега ми е готино да си имам салата до себе си.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Petq.pet » 26 Яну 2017, 12:10

Ох, и аз се опитвам да го давам по-леко с храната след празниците. Кога успея, кога не. Но определено не преяждам вече :lol: .
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2017, 13:50

Вече от 1 месец почвам диетата от утре, това утре така и не дойде. :mrgreen: Някой път се събуждам вечер като ми е тежко и си казвам, айде вече от днеска сериозно почвай ии итака докато не огладнея. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта