Следпразнична диета – съвети?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот dessiblond » 20 Яну 2014, 15:59

Всички имаме нужда от диета по това време на годината, нали? Такива са моите наблюдения, но възхитително е, че някои от моите приятелки започнаха със свалянето на килограмите още по време на самите празници!

Нямам изпитана следпразнична диета, която да използвам за разтоварване след празниците! Изпробвам няколко разтоварващи следпразнични диети, но без голям резултат. Харесва ми ефекта – подутото коремче спада, чувстваш се лек, макар и гладен, но не мога да стопя това, което натрупах!

Какви съвети можете да ми дадете за следпразнична идея, хем да има разтоварваш ефект, т.е. да не бъде като онази модерна диета с месо, хем да има и видим ефект?
Всъщност много килограми ли успяхте да качите около новогодишните празници, при мен са около 3 килограма, но ми е все по-непосилно с възрастта да си стопя, кажете ми ефективен начин?!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот julianne » 20 Яну 2014, 16:00

Не мисля, че би имала проблем, ако преминеш само на плодове и зеленчуци, но пресни! Трябва да бъдеш и внимателна с количеството, все пак, по-малко, редовно, но най-вече умерено ;)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот choki_moki » 23 Яну 2014, 20:30

Моят съвет е повече движение, по-малко въглехидрати, приемане на течности поне 2 л вода, чай. Хубаво да не приемаш въглехидрати след 5-6 часа, защото те създават чувство за тежест в стомаха, а и образувалата се от преработката им енергия не може да се изразходи и се натрупва под формата на мазнини. Аз бих ти препоръчала и едно африканско манго на хайа лабс, което ще ти дойде доста разтоварващо ;)
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот M.Tasheva » 24 Яну 2014, 16:04

choki_moki написа:Моят съвет е повече движение, по-малко въглехидрати, приемане на течности поне 2 л вода, чай. Хубаво да не приемаш въглехидрати след 5-6 часа, защото те създават чувство за тежест в стомаха, а и образувалата се от преработката им енергия не може да се изразходи и се натрупва под формата на мазнини. Аз бих ти препоръчала и едно африканско манго на хайа лабс, което ще ти дойде доста разтоварващо ;)

Не разбрах кога не трябва да приемаш въглехидрати 5-6 часа, но след какво?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот djudjanka » 28 Яну 2014, 13:12

M.Tasheva написа:
choki_moki написа:Моят съвет е повече движение, по-малко въглехидрати, приемане на течности поне 2 л вода, чай. Хубаво да не приемаш въглехидрати след 5-6 часа, защото те създават чувство за тежест в стомаха, а и образувалата се от преработката им енергия не може да се изразходи и се натрупва под формата на мазнини. Аз бих ти препоръчала и едно африканско манго на хайа лабс, което ще ти дойде доста разтоварващо ;)

Не разбрах кога не трябва да приемаш въглехидрати 5-6 часа, но след какво?


След 17:00 - 18:00 ч. ;)
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Snejna » 03 Дек 2014, 14:16

Наближава пак коледното време и пак ще има да се чудим как ще сваляме след това :) Аз отсга съм започнала разтоварваща диета, че като дойде Коледа да имам къде да трупам :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот S_Milenska » 05 Яну 2015, 13:05

Започнах вече следпазничната диета. Спрях белия хляб, сладкото, различни гризанки, салата винаги присъства на масата, купих си хималайска сол и зехтин, слагам си лимон в салатите, хапвам плодове! Резултати ще споделям по-нататък, все пак тази диета е от дни и още не е дала никакъв резултат. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Яну 2015, 16:50

Минаха празниците и всички отново се чудим какво да правим как да стопим килограмите, качени по празниците, пък и тези, които сме си обещали като старт на новата година. Май все пак най-важното остава здравословното хапване.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Burborino » 08 Яну 2015, 18:09

И аз започнах от вчера. Никога през живота си не съм прекалявала по време на празници с храната както тази година и ми се отрази на килограмите.
За съжаление в момента не мога да ям повечето салати защото ми правят зъб и ми е некомфортно като дъвча, но има време. Не съм яла сладко от няколко дни, започнах 90-дневната диета. Досега имах много добри резултати от нея, надявам се и сега да е така.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Следпразнична диета – съвети?

Мнениеот Malina » 08 Яну 2015, 23:10

Burborino написа:И аз започнах от вчера. Никога през живота си не съм прекалявала по време на празници с храната както тази година и ми се отрази на килограмите.
За съжаление в момента не мога да ям повечето салати защото ми правят зъб и ми е некомфортно като дъвча, но има време. Не съм яла сладко от няколко дни, започнах 90-дневната диета. Досега имах много добри резултати от нея, надявам се и сега да е така.
тази 90 дневна диета много ангажираща. всеки ден да готвиш различни неща и то специални, постоянно да гледаш и да мислиш, много ми е трудно на мен :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта