Аборт в една по-късна възраст!

Аборт в една по-късна възраст!

Мнениеот Мади Ранчева » 21 Яну 2014, 12:43

Здравейте! Аз съм на 45 години и имам две деца от 23 и 20 години. Проблемът идва от това, че съм бременна. И двете си деца заченахме от раз - без никакъв проблем, като през цялото време до сега сме се пазили, както и момента, в който се случи. Надявах се, че съм остаряла и по-трудно бих забременяла, но гафа е факт!

Можете ли да ми предложите клиника или лекар, при който мога да направя безопасно аборт. Казвам безопасно, защото ме притеснява възрастта ми, тъй като съм остаряла за такива манипулации, май!
От друга страна се нуждая от съвет, кой е по-добрият вариант с локална или пълна упойка?

Никога не съм се сблъсквала с аборт, нито мои приятелки, камо ли в късна възраст, малко съм уплашена и ще е добре да разбера дали и как сте минали през аборта в по-късна възраст!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Аборт в една по-късна възраст!

Мнениеот nushi.kisyova » 21 Яну 2014, 12:57

Не мисля, че има би имало проблем в частните клиники, моя приятелка преди години направи аборт, разбира се, бяхме по-млади, но отношението, както и специалистите, вярвам, че са на европейско ниво!
По-повод упойката, по-добре поговори с лекар, за да ти каже плюсовете и минусите на двата вида! ;) Успех! :)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Аборт в една по-късна възраст!

Мнениеот FramarLekari » 20 Фев 2014, 14:45

Мади Ранчева написа:Здравейте! Аз съм на 45 години и имам две деца от 23 и 20 години. Проблемът идва от това, че съм бременна. И двете си деца заченахме от раз - без никакъв проблем, като през цялото време до сега сме се пазили, както и момента, в който се случи. Надявах се, че съм остаряла и по-трудно бих забременяла, но гафа е факт!

Можете ли да ми предложите клиника или лекар, при който мога да направя безопасно аборт. Казвам безопасно, защото ме притеснява възрастта ми, тъй като съм остаряла за такива манипулации, май!
От друга страна се нуждая от съвет, кой е по-добрият вариант с локална или пълна упойка?

Никога не съм се сблъсквала с аборт, нито мои приятелки, камо ли в късна възраст, малко съм уплашена и ще е добре да разбера дали и как сте минали през аборта в по-късна възраст!

Здравейте!

Аборта обикновено се прави с пълна упойка. Вие не сте в толкова късна възраст, така че притесненията са неоснователни. Потърсете лекар, с който ще знаете че риска е много малък, за да се чувствате спокойна!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron