Как да научим детето си да яде „нови” храни?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2015, 16:14

silver933 написа:Що не пробвате някоя игра с храната, да хапва със затворени очи да речем :)))

Това е добра идея, аз ще го приложа у нас, има храни, които знам, че ему харесат, но просто не иска да опита, ако го излъжа може и да стане номера !:)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот mix_twix » 18 Мар 2015, 18:11

Е ако му ги представите интересно трябва да се реши детето да ги опита, иначе няма как да стане на сила.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Lollipop » 19 Мар 2015, 08:10

И аз си мисля, че на сила и с молби няма как да стане, по-добре да му се предложи и да му се обясни какъв е вкуса и т.н, отколкото да ги изненадваме или насилваме. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот S_Milenska » 19 Мар 2015, 12:18

Ооо, аз слагам на масата, каквото има и толкова, ако иска да яде - ако не, ще стои гладно и това е!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Локумът » 21 Мар 2015, 08:51

Е що пък трябва да го учите, да си яде каквото си поиска, вие си слагайте на масата да има и различното, то като се реши само ще опита, не е болка за умиране. Има деца, които ядат само едно единствено нещо, примерно само картофи, е на тях вече не им е лесно, нито на родителите им. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот qwerryyy » 21 Мар 2015, 11:25

Не им е лесно на децата, 4 години ги учим да не си навират нищо в устата, а после ги учим да хапват всичко, което решим, че става за ядене... не е лесно изобщо. ;))
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2016, 14:07

qwerryyy написа:Не им е лесно на децата, 4 години ги учим да не си навират нищо в устата, а после ги учим да хапват всичко, което решим, че става за ядене... не е лесно изобщо. ;))

От тази гледна точка не го бях гледала изобщо. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот pavleta » 11 Мар 2016, 14:31

Пробвам един път и като му се мръщи, не му давам . След няколко дена опитвам пак и ако свикне лека-полека с вкуса, става, ако продължава да не го иска, го зачерквам за по-добри времена :grin: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2016, 14:41

Знам, но до колко е истина вече не съм наясно, че когато една храна се предлага често и присъства в менюто, то в един момент детето започва да свиква с нея и да проявява желание да я яде. Така се случи и с нас с черния хляб, малкия яде рядко хляб, но черен отказваше, започнахме постепенно и сега от време на време си взема, като разбира се, не прекалява и сега не яде много хляб, което е супер. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2016, 15:49

rabotnata pchela написа:Знам, но до колко е истина вече не съм наясно, че когато една храна се предлага често и присъства в менюто, то в един момент детето започва да свиква с нея и да проявява желание да я яде. Така се случи и с нас с черния хляб, малкия яде рядко хляб, но черен отказваше, започнахме постепенно и сега от време на време си взема, като разбира се, не прекалява и сега не яде много хляб, което е супер. :)

Това наистина работи. :) Много е хитро, хем си оставил детето уж на свобода да си избира само, хем тихичко и спокойно му прокрадваш идеята какво трябва и какво не трябва да си хапва. хехе :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта