Как да научим детето си да яде „нови” храни?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Kaya » 11 Мар 2016, 17:27

Мисля, че всяко едно дете изпитва любопитство към това, което ядат големите. Но не може да го карате то да яде чушки и броколи, а вие откровено да ги избягвате пред очите му.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот S_Milenska » 26 Май 2016, 12:08

Kaya написа:Мисля, че всяко едно дете изпитва любопитство към това, което ядат големите. Но не може да го карате то да яде чушки и броколи, а вие откровено да ги избягвате пред очите му.

А понякогфа не искат, дори и да виждат, че ядем нещо. Затова е добре постоянно да има нови храни, които да се предлагат, а след това да присъстват често на масата, иначе няма как, след време може пак да не им хареса.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот roksana » 26 Май 2016, 12:50

Вярно е, децата са любопитни. Като направя нещо ново, което досега не съм ползвала или купувала или много рядко, си слагам на мен и питам дали иска да го опита. И нали си е любопитко детето почти никога не ми отказва. Дълбокомислено го дъвче и си казва оценката дали става или не става :grin: . Първо май на външен вид оценяват храната. И тогава казват дали искат да пробват или не.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот S_Milenska » 28 Юни 2016, 15:34

roksana написа:Вярно е, децата са любопитни. Като направя нещо ново, което досега не съм ползвала или купувала или много рядко, си слагам на мен и питам дали иска да го опита. И нали си е любопитко детето почти никога не ми отказва. Дълбокомислено го дъвче и си казва оценката дали става или не става :grin: . Първо май на външен вид оценяват храната. И тогава казват дали искат да пробват или не.

То всеки оценя на външен вид най-напред, нали за това и с очите се храним.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот penny » 28 Юни 2016, 15:46

Затова да внимаваме как изглежда яденето в чиниите, за да искат и да го опитат :lol: . На вид всеки може да го догоди и може да накараш да го опитат, но на вкус да прилича на нещо е майсторлъка.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Локумът » 18 Юли 2016, 15:28

penny написа:Затова да внимаваме как изглежда яденето в чиниите, за да искат и да го опитат :lol: . На вид всеки може да го догоди и може да накараш да го опитат, но на вкус да прилича на нещо е майсторлъка.

То най-вече майсторлъка е в това да е вкусно, обаче и визията е важна, особено при малките деца, че да успеят да се прекършат да го пробват.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот gabinka_80 » 18 Юли 2016, 16:25

Дъщеря ми е много злояда и тежи едва 10кг а е на 2г. и едва успявам да я накарам да яде нещо, а нови неща изобщо не опитва :(
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2016, 16:37

gabinka_80 написа:Дъщеря ми е много злояда и тежи едва 10кг а е на 2г. и едва успявам да я накарам да яде нещо, а нови неща изобщо не опитва :(

Пробвай се да включш детето в приготвянето на различни неща и в докосването им, не го спирай да пипа. Грешка е на родителите, че не дават на детето да пипа различни неща и да опознава света. То така се учи, че всичко, което се пипа е лошо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот fairy » 19 Юли 2016, 11:27

Pipilota написа:
gabinka_80 написа:Дъщеря ми е много злояда и тежи едва 10кг а е на 2г. и едва успявам да я накарам да яде нещо, а нови неща изобщо не опитва :(

Пробвай се да включш детето в приготвянето на различни неща и в докосването им, не го спирай да пипа. Грешка е на родителите, че не дават на детето да пипа различни неща и да опознава света. То така се учи, че всичко, което се пипа е лошо.


Майките изпадат в ужас, когато видят детето да рови в чинията и цялото е покрито с храна :lol: , но и аз мисля, че не трябва да се прескача и пречи на този опит на малчуганите да изучат вкусовете и да открият какво им харесва като храна и какво не.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Jully » 19 Юли 2016, 12:00

То може да не пипа в чинията, но може да си хапне макарони или спагети с ръка, грахчета и такива неща. Както и да се опитва само да си накъса марулята за салатата и т.н.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта