Как да научим детето си да яде „нови” храни?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Kaya » 10 Авг 2016, 15:14

И аз мисля, че няма лошо в това, дори да си бърка в чинията, това е неговия начин, чрез докосване да научава нови неща, да иска да опитва, да опознава света. Не бива да им се спира любопитството, само и само да не изцапат, а после се чудим защо са злояди или затворени.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот franky » 10 Авг 2016, 16:02

Ако то не желае, по никакъв начин не можете да го накарате. Когато си дойде времето, то само ще прояви интерес. Вижда различни неща по магазините и любопитството само ще го подтикне.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот gabinka_80 » 20 Яну 2017, 16:52

Когато се предлагат на деетето, то в един момент ще прояви и интерес към тази храна и ще я пробва, ще я яде. Но ако веднъж откаже и вие спрете да предлагате, то никога няма да се научи. Трябва тези храни да бъдат част от менюто, независимо, че не ги иска. Сипвате му в чинийката, без да го правите на въпрос и му сервирате, заедно с другата храна, то малко по малко ще започне и да опитва.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2017, 09:10

gabinka_80 написа:Когато се предлагат на деетето, то в един момент ще прояви и интерес към тази храна и ще я пробва, ще я яде. Но ако веднъж откаже и вие спрете да предлагате, то никога няма да се научи. Трябва тези храни да бъдат част от менюто, независимо, че не ги иска. Сипвате му в чинийката, без да го правите на въпрос и му сервирате, заедно с другата храна, то малко по малко ще започне и да опитва.

:+1: Ако новото нещо е постоянно на масата и околните си хапват в един момент все ще прояви интерес да го опита.Може да не му хареса, но поне ще го е опитвало. Синът ми много обича орехи, мед, сладко, но не му харесва баклавата, обича всичко, което е в състава на руската салата, но не я харесва, макар че почти всеки път, когато я правих, като дете, я опитваше, защото винаги слагах по малко в чинийката му.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот red_eyes » 23 Яну 2017, 13:27

Моят племенник съм го признала - любопитен е и иска да опита всичко ново, което му се предлага и види :grin: . Ако не му хареса, не повтаря, но ако му хареса, няма проблеми. Някои деца лесно се лъжат, други не толкова. Ако се поднесе храната в някаква форма или по-интересно, почти сигурно е, че ще я опита.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Elica » 25 Яну 2017, 17:01

red_eyes написа:Моят племенник съм го признала - любопитен е и иска да опита всичко ново, което му се предлага и види :grin: . Ако не му хареса, не повтаря, но ако му хареса, няма проблеми. Някои деца лесно се лъжат, други не толкова. Ако се поднесе храната в някаква форма или по-интересно, почти сигурно е, че ще я опита.

МНого добра идея! Ако е представено красиво и любопитно, може да се опита, да може и да не се хареса, но ще се знае, че това не му харесва наистина, а не от каприз.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот отчаяна » 25 Яну 2017, 22:14

Още от малко ако е свикнало да опитва нови храни, по-лесно ще възприема детето. Ако родителите не са експериментатори и се хранят с добре познатите боб, картофи, домати и т.н., Нормално е и детето да не смее да излиза от добре познатото.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Pipilota » 26 Яну 2017, 13:32

отчаяна написа:Още от малко ако е свикнало да опитва нови храни, по-лесно ще възприема детето. Ако родителите не са експериментатори и се хранят с добре познатите боб, картофи, домати и т.н., Нормално е и детето да не смее да излиза от добре познатото.

Съгласна съм с теб! Децата ядяха спанак чудесно, докато мъжа ми не реши да информира пред тях, че той не обича спанак,съответно те веднага почнаха да подбират и да твърдят, че точно тая манджа с тоя спанак не им е харесал. Сега гледат от баща си, дали яде нещо или не и ако той откаже,отказват и те да го опитат... :banghead:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот zagrijena » 02 Фев 2017, 00:39

Много са хитри, само да им дадеш причина на мъниците да не правят нещо и стой , та гледай! :grin:
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да научим детето си да яде „нови” храни?

Мнениеот Karina_85 » 29 Май 2019, 11:30

С добрия пример вкъщи. Ако родителите предлагат нови храни и не се ограничават в едни и същи, то и детето ще е склонно да експериментира.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта