Дразни ли карфиолът детското стомахче?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот Pipilota » 07 Окт 2015, 10:16

Не съм против да имат повече разнообразие бебетата, преди наистина хранихме бебетата с много ограничени неща, но сега е друго, и все пак трябва да се внимава с броколи, карфиол, бобови, по-добре оп малко и по-късно. Все пак ако се замислим, и възрастните хора, ако ядат тези неща самостоятелно и без никакви въглехидрати после страдат от газове и болки в стомаха, а какво остава за едно малко коремче/
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот donni » 07 Окт 2015, 11:12

Pipilota написа:Не съм против да имат повече разнообразие бебетата, преди наистина хранихме бебетата с много ограничени неща, но сега е друго, и все пак трябва да се внимава с броколи, карфиол, бобови, по-добре оп малко и по-късно. Все пак ако се замислим, и възрастните хора, ако ядат тези неща самостоятелно и без никакви въглехидрати после страдат от газове и болки в стомаха, а какво остава за едно малко коремче/

Искаш да кажеш, че въглехидратите "обират" негативните ефекти от газообразуващите храни?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот Kremiliya » 30 Окт 2015, 15:24

И аз по себе си съм забелязала, че ако ям примерно само боб без хляб и после имам адски болки в корема.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот franky » 30 Окт 2015, 17:42

Kremiliya написа:И аз по себе си съм забелязала, че ако ям примерно само боб без хляб и после имам адски болки в корема.

:О ее това е много добре, но стига да можеш да спреш да хапваш преди да си преял, т.е. от половин купичка (ако е супа) боб трябва да си ок :idea: ;)
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот zagrijena » 18 Апр 2016, 16:59

Знам, че карфиолът може да се дава от 6 месец нататък, но според мен доста по-късно го приемат децата. Не се учудвам, че такива проблеми са се появили в коремчето на малчугана. Мен също ме издува карфиола, макара че много го обичам.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот Lollipop » 20 Апр 2016, 10:52

franky написа:
Kremiliya написа:И аз по себе си съм забелязала, че ако ям примерно само боб без хляб и после имам адски болки в корема.

:О ее това е много добре, но стига да можеш да спреш да хапваш преди да си преял, т.е. от половин купичка (ако е супа) боб трябва да си ок :idea: ;)

Какво значение има дали купичката е пълна или половин? Нали като те боли - боли. Мен ме е болял и от опитване на кисело зеле, не от ядене.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот pavleta » 21 Апр 2016, 13:55

Който е с чувствителен стомах, бере доста ядове. Дали като малък като те дразни дадена храна и като пораснеш ти действа по този начин?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот Роуз » 08 Ное 2018, 11:48

Разбира се че дразни. Карфиол, царевица, броколи. При захранване може да образуват газове. Особено при деца с чувствителен стомах.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот Matilda » 10 Дек 2018, 12:24

Моят син все още не може да понася добре карфиол, броколи, грах, зеле...А е на 2+ годинки. Затова и избягвам да ги давам, колкото и да са полезни. Евентуално добавям някакво символично количество в супа, но иначе - не смея. Има си деца с чувствителни стомахчета, всеки трябва да наблюдава неговото дете просто. Нищо не е общовалидно.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Дразни ли карфиолът детското стомахче?

Мнениеот Петя Георгиева » 19 Апр 2019, 14:53

На моето дете не му понасяше. Сега предлагам по-често, зная че е полезен. Но като бебе избягвах карфиол, броколи, зеле...Още повече газове му се образуваха.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron