Електронните цигари - история, развитие и видове

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 12:42

Пробвал съм с цигара, замества успешно психологическата нужда от това да държим цигара в ръцете си, да тръскаме, да издишаме дима но сякаш специфичната нужда от никотин не е задоволена така както например действат силните никотинови дъвки.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот boriskarlov » 21 Яну 2012, 10:59

Винаги съм си мислел, че е по-добре да не се пуши въобще! Дори и електронни, тези цигари могат да ти донесат доста никотин, който обективно не ти трябва. Да не говорим за черния пазар с есенции, от тубички се преливат в шишенца, абе, не е работа!
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот Memento » 21 Яну 2012, 13:18

boriskarlov написа:Винаги съм си мислел, че е по-добре да не се пуши въобще! Дори и електронни, тези цигари могат да ти донесат доста никотин, който обективно не ти трябва. Да не говорим за черния пазар с есенции, от тубички се преливат в шишенца, абе, не е работа!


Разбира се по-добър вариант от това да не пуши човек няма но не всеки може с лека ръка да хвърли кутията с цигари в коша и никога повече да не пуши. Почти всеки има нужда от помощ, било то психологическа или медикаментознав борбата с цигарите!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот georgi_78 » 13 Мар 2012, 16:03

Аз си взех такава цигара, не знам сигурно е китайска, защото струваше 20лв. :D , но не съм доволен, то мине се не мине 5 минути и цигарата в устата ми. Разбрах, че така няма да стане да ги откажа :( .
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот oho-boho » 02 Май 2012, 10:40

Не съм пушач, но имам странични наблюдения, тъй като двама от приятелите на мъжа ми се опитаха да заместят истинската цигара с електронна. При единия се получи и намали драстично цигарите, но при другия ефекта беше нулев. Според мен зависи от човека или по-точно доколко тютюнопушенето е навик и доколко необходимост. Баща ми например, спира цигарите от раз, без никакви помощни средства, но както ги спира, така и ги започва. Може да изкара 1-2 години без да пуши и после пак... Не съм се сетила да му подаря електронна цигара - при него със сигурност ще има ефект, защото е навик и лесно ще замести цигарата с електронна :roll:
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот nikita » 08 Май 2012, 14:15

Една приятелка си купи електронна цигара и от януари е само с нея. Не знам обаче, доколко е ефективно това, защото в електронната цигара също има никотин :roll: А после от нея трябва ли да се отказваш или ще си я пушиш доживот? Не ми е ясна точно схемата, но все си мисля, че вече би трябвало да е приключила и с нея... Какъв е смисъла да се откажеш от истинските цигари, а да се пристрастиш към електронната? Сигурно въпроса ми звучи доста глупаво, но не съм пушач и ми е простено :mrgreen:
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот Камелия » 08 Май 2012, 15:56

nikita написа:Една приятелка си купи електронна цигара и от януари е само с нея. Не знам обаче, доколко е ефективно това, защото в електронната цигара също има никотин :roll: А после от нея трябва ли да се отказваш или ще си я пушиш доживот? Не ми е ясна точно схемата, но все си мисля, че вече би трябвало да е приключила и с нея... Какъв е смисъла да се откажеш от истинските цигари, а да се пристрастиш към електронната? Сигурно въпроса ми звучи доста глупаво, но не съм пушач и ми е простено :mrgreen:

Да ти кажа колкото и никотин да има в нея не се пристрастяваш, но аз много кашлям от тия електронни цигари.Нещо ми дразнят на гърлото, защо незнам!
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот ceciii » 16 Май 2012, 12:36

Мъжа ми нещо не успя да спре цигарите, въпреки че дълго време пуши електронната и хвърли сума ти пари. Ако можеш да ги спреш с електронна цигара, ще можеш и без нея. Според мен не успяват единствено хората, които нямат волята да го направят.
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот Silvi » 17 Май 2012, 09:45

Прочетох една статия,в която пише, че електронните цигари са забранени в някои страни. Ако е наистина безвредна защо ще бъде забранена? Дали това не е поредната мода в България?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Електронните цигари - история, развитие и видове

Мнениеот shushito » 12 Юни 2012, 11:02

Срещам все повече хора с електронни цигари в уста :roll: Явно наистина имат ефект. Не знам само дали забраната за пушене на обществени места важи и за електронните цигари :roll: Не би трябвало и това е още една причина да се купуват повсеместно. Моя приятелка пуши такава от няколко месеца и вече не посяга към другите цигари. Сега остава да се откаже и от електронната цигара :mrgreen:
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта