Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот sofi_black » 24 Яну 2014, 15:12

До сега съм нямала кола, карах редовно на нашите, след като взех книжка, но 3 години по-късно не съм пипвала волан. :oops:

Сега се настроих да си взема количка, но искам да бъде електромобил или хибрид. Често пътувам Пловдив – София и ме интересува, колко изгодно би било да карам електромобил в сравнение с хибрида?

Разбрах, че издръжливостта на батериите на електромобилите, които не са всъщност така екологични :shock: е между 5 и 7 години, така че това ме тласка повече към хибрид.

Не съм съвсем запозната с особеностите на електромобилите и хибридите, така че ще се радвам да ме информирате повече за тях, кои са по-изгодни, по-издръжливи, мога ли да стигна от Пловдив до София без да зареждам батерии и т.н.! :?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот m.vulev » 24 Яну 2014, 15:26

До колкото съм запознат не са предпочитани електромобилите, защото време за зареждане на батериите е голямо, а пробега е малък, но не зная колко точно се има предвид под малък.
А като става дума за икономичност, отново един съвременен дизелов мотор обира овациите. Но това, разбира се не мога да докажа, само съм чувал разни работи :roll:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот Sophia.G » 21 Ное 2016, 14:09

Най-изгодна, казват, е служебната кола. Другото все трябва да го плащаш :)
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот annydance » 22 Ное 2016, 16:52

Доста скъпички са хибридите, така съм чувала. Според мен той е по-изгодният вариант - когато ти свърши горивото, минаваш на ток и обратното. Винаги си застрахован да не останеш на пътя :smile: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот страстоцвет » 07 Дек 2016, 12:35

И аз се замислям за електромобил, но май хибрит ще е по-добре вярно. :roll: Писна ми с тва гориво и т.н. само че се чудя, колко излиза разхода на ток... - :roll:
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот analizatorka » 13 Дек 2016, 15:44

За разхода на ток не знам, но удобно и навсякъде ли може да се зарежда? Да не стане така, че да се обикаля в търсене на станция.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Авг 2017, 14:16

те са доста скъпи хибридите, как ще си го позволиш? И отгорена всичкото като няма как да ползваш колат а15-20 години тя си излиза много скъпа инвестиция. По-скооро бих взела няокя кола, която е надеждна, с малък разход на гориво, нова, отколкото някой хибрид или електромобил, който след 5 години да гледам кто голям камък.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот Kremiliya » 30 Авг 2017, 15:18

Много време би минало, докато се реша да си взема такъв електромобил. Предпочитам стандартните коли. Почти няма къде да се зареждат, а зареждането отнема часове. Това означава или да пусна кабел от 10 етаж долу до колата, или да я зарежа някъде в града да се зарежда цяла нощ и да се прибирам с таксита и след това така да отида на другия ден да я взема. Докато не се уреди въпроса със зареждането, не бих купила.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот miron » 11 Май 2018, 14:57

Електромобила си го зареждаш с 5 лева и обикаляш цяла България, но хибрида е добре за изненадващи случаи да си подсигурен , че ще успееш да се предвижиш още малко, особено пък ако тръгнеш на пътуване, което е хиляди километри и не се планира нощувка, но пък по цивилизованите страни има къде да си заредиш електромобила.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Електромобил или хибрид – кое е по-изгодно?

Мнениеот vanusha » 11 Май 2018, 19:26

Надявам се някой ден да сиимам електромобил! Имах щастието да се возя в една тесла, скри ми шапката, егати лукса!
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта