Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Kremiliya » 27 Апр 2015, 16:10

До скоро да си призная, почти нямаше ден, в който да не ядем нещо забранено - дали ще е сок, пуканки, зрънчо, бисквитка, но нещо имаше. От скоро започнах да купувам повече плодове и зеленчуци, все неща, за които преди не оставаше ред и не бяха необходими. Сега си правим пеперуди с краставици и домати и дъщеря ми е по-доволна. Преди се оплакваше от болки в корема, сега ѝ е леко и не е имала никакви проблеми, не знам дали е случайност. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Апр 2015, 16:25

Не знам, моя малкия все иска разни боклуци и не знам как да го отуча от този ужасен навик! :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Mon_ton » 28 Апр 2015, 16:03

rabotnata pchela написа:Не знам, моя малкия все иска разни боклуци и не знам как да го отуча от този ужасен навик! :(

С отказ и обяснение, друг добър начин сещаш ли се да има/
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Kaya » 29 Апр 2015, 07:12

Обяснения, обяснения, но повече пример трябва! И този пример трябва да идва от двамата родители, не само от единия! Обикновено майките са тези, които се стараят да мислят здравословно, а бащите малко вятър ги вее на бял кон... :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Rali_hr » 29 Апр 2015, 10:41

rabotnata pchela написа:Не знам, моя малкия все иска разни боклуци и не знам как да го отуча от този ужасен навик! :(

Ние толкова се трудим и още не мога да я отуча, но започнах да купувам у дома ядки, вярно, че излиза по-скъпо от сникърс или зрънчо, но.. това е положението. Започнах и да готвя повече, приемаме и ние такива празни въглехидрати, но поне знам какво съдържат. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Kremiliya » 29 Апр 2015, 14:11

Избор има, не им давайте пари на децата като не могат да се контролират или им давайте да имат различен избор, за да не искат какво да е ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Апр 2015, 14:46

Mon_ton написа:
rabotnata pchela написа:Не знам, моя малкия все иска разни боклуци и не знам как да го отуча от този ужасен навик! :(

С отказ и обяснение, друг добър начин сещаш ли се да има/

Не знам вече, обяснявам, че ще го заболи корема, че е вредна, че дори използвам и думи като отровна и в магазина пак подскача за близалка, зрънчо, кроасан - нещо! не че, когато си хапва домашно приготвено не е доволен, но искам и в магазина да не иска боклуци! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот S_Milenska » 30 Апр 2015, 11:12

Snejna написа:Говорих с моя приятелка, която живее в чужбина и работи в дома на хора, които са маниаци на здравословното хранене. Просто не купуват боклуци и аз смятам да се заема с това. Разбира се когато става въпрос за тийн, който има собствени джобни е по-трудно, но точно пък в тази възраст са податливи на промени и могат лесно да бъдат зарибени по здравословното хранене :)

Това е най-добрият начин. Все пак не може вкъщи да има какви ли не глупости, а после да се вайкате, че яде джънк, няма как да се случи просто! :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Snejna » 30 Апр 2015, 11:49

Така е Силве, но понякога сме безсилни, а и какво правите, ако го почерпят на площадката, в училище, в градината? Как се борите с всичко това и примера от останалите?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Mon_ton » 30 Апр 2015, 16:00

Не знам как ще се справям, когато имам дете, ще ми се да не яде непозволена храна, но от друга страна не искам да се чувства странно. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта