Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Anka » 30 Апр 2015, 16:01

Mon_ton написа:Не знам как ще се справям, когато имам дете, ще ми се да не яде непозволена храна, но от друга страна не искам да се чувства странно. :roll:

Ще намериш златната среда, която повече да клони към златото, а не към нещо друго :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Rali_hr » 26 Фев 2018, 13:51

На децата трябва да им се говори постоянно и да им се предлагат и джънк храни под позволен и здравословен начин. Ако искате никога да не близнат чипс и ги ограничавате, рискувате един ден да ядат тайно от вас и то много по-нездравословни храни, отколкото може да си представите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Буба Мара » 15 Мар 2018, 14:48

Rali_hr написа:На децата трябва да им се говори постоянно и да им се предлагат и джънк храни под позволен и здравословен начин. Ако искате никога да не близнат чипс и ги ограничавате, рискувате един ден да ядат тайно от вас и то много по-нездравословни храни, отколкото може да си представите.

Съгласна съм с това мнение.. възпитанието в здравословно хранене е доста дълъг процес, особено ако работата е изтървана. Самият въпрос да ограничаваме и как детето означава, че то вече е формирало вкус към подобни неща. За съжаление много от родителите научават децата да ядат солети, чипс и снакс още преди да са навършили година, а после се чудят как да ги отучат.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Kayra » 26 Мар 2018, 10:28

Аз стриктно следях храната на децата от 0 до 2г със сигурност. Захранвах по метода на Захранване водено от бебето, което пък научи децата да правят разлика между храните и да познават плодовете и зеленчуците такива каквито са. Сокове не съм давала изобщо, както и шоколад и какъвто и да е джънк поне до към 4-та година. Разбира се най-голямото предизвикателство бяха бабите, особени моята майка, която смяташе, че горкото ми дете на 9 месеца е буквално малтретирано защото не му се дава шоколад. Просто някъде след 5-та година се примирих, че докато са при нея за един ден може да ядат някакви такива сладки неща.
Сега са вече големи, на 7 и на 5 години и ние им даваме понякога шоколад и постоянно говорим за храната коя храна дава сила, коя ни разболява... Давам им да ми помагат в готвенето - това е доста стимулиращо.
Аватар
Kayra
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Юни 2017, 16:54

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Мар 2018, 09:23

Все пак неможе да се обвиняваме, ако някой е научил първоначално зле децата, може да нае е имал необходимите знания, важното е, когато се осъзнае човек да прави всичко по силите си да предлага здравословни алтернативи. Вместо да си хапва кроасани и бисквити, детето може да яде домашни такива, да ви кажа честно, дори не виждам голям проблем в това да изяде 2-3 парчета домашен кекс със захар, пред това да яде кроасан или пък някакви вафлички,които освен захарта, имат още един тон подобрители, оцветители, овкусители и консерванти. Понякога малкото зло е по-добро.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта