Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот M.Tasheva » 24 Яну 2014, 16:02

Имам голям проблем с първолачето си! От както тръгнахме на училище съответно му давам парички за всеки случай, като си имат осигурен обяд и т.н.

Обаче разбирам, че лакомницата през междучасие отива да си купува джънк фууд. :shock: Отдавна обяснявам колко е вредно, как може нещо да й стане ако яде много от него и, но разбира се получава, така че забраненото е по-сладко.

Започна да качва килограми, не много разбира се, но се усеща, че не е както преди. Често си говорим и обясняваме, но достигането до съзнанието й е малко по-трудно. :|
Не зная как да огранича до минимум яденето на джънк фууд, бяла захар и подобни, при положение, че само когато е с мен не си позволява да яде такива неща, а колко често се виждаме с нея - само вечер!

Как успявате да ограничите децата си, за да не купуват джунк фууд, все по-страшно става, децата дебелеят все повече, а спасение – никъде! :cry:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Nightmare » 03 Фев 2014, 10:51

Това започва да става едно от най-трудните неща за майките, не просто да ги накарат да ядат пресни плодове, ами да спрат да ядат шоколади!
Вече съм вън от тези проблеми, но имам приятелки, които се борят и не успяват да се преборят, разбира се.
Не виждам начин как може детето да не си купува отрова в лъскави опаковки, при положение, че има парички?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот pepa1974 » 14 Фев 2014, 12:19

Nightmare написа:Това започва да става едно от най-трудните неща за майките, не просто да ги накарат да ядат пресни плодове, ами да спрат да ядат шоколади!
Вече съм вън от тези проблеми, но имам приятелки, които се борят и не успяват да се преборят, разбира се.
Не виждам начин как може детето да не си купува отрова в лъскави опаковки, при положение, че има парички?

Проблемът е не в даването на парички, а в практиката много от родителите да не се интересуват,с какво точно се изхранват децата им, а те гледат едно от друго. Най-добре е да се подготвя закуската от вкъщи, но за съжаление повечето майки ги домързява!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот moni.sparrow » 18 Фев 2014, 14:17

pepa1974 написа:
Nightmare написа:Това започва да става едно от най-трудните неща за майките, не просто да ги накарат да ядат пресни плодове, ами да спрат да ядат шоколади!
Вече съм вън от тези проблеми, но имам приятелки, които се борят и не успяват да се преборят, разбира се.
Не виждам начин как може детето да не си купува отрова в лъскави опаковки, при положение, че има парички?

Проблемът е не в даването на парички, а в практиката много от родителите да не се интересуват,с какво точно се изхранват децата им, а те гледат едно от друго. Най-добре е да се подготвя закуската от вкъщи, но за съжаление повечето майки ги домързява!

Не винаги се свежда до това, сестра ми всяка сутрин приготвя каквото й каже племенника ми за закуска в училище, въпреки това той покрай другите деца си купува сладки неща, в които има ужасни неща, как да го спреш?!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 17:47

moni.sparrow, трудно ще го спре, именно защото останалите майки са оставили избора на закуски в ръцете на малки деца, които си купуват предимно чипс и близалки. Идеята ми е, че в училището трябва да се забрани продажбата на джънк фууд! Може би трябва да има стол-за обяд, а останалото, което да се продава да е плодове, фрешове, минерална вода и евентуално някакви сандвичи, с гарантиран произход и съдържание :)
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот PasDeDeux » 21 Фев 2014, 16:59

pepa1974 написа:moni.sparrow, трудно ще го спре, именно защото останалите майки са оставили избора на закуски в ръцете на малки деца, които си купуват предимно чипс и близалки. Идеята ми е, че в училището трябва да се забрани продажбата на джънк фууд! Може би трябва да има стол-за обяд, а останалото, което да се продава да е плодове, фрешове, минерална вода и евентуално някакви сандвичи, с гарантиран произход и съдържание :)

Така е, но никой няма да спечели от това, затова няма и да се направи, иначе идеята е супер.
Що се отнася до другите майки, дори и да им пращат закуски, коя майка ще прави без пукната стотинка детето си на училище, включително и аз, а децата само това чакат да си купят шоколадче, особено ако не им се позволява това вкъщи!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот pepa1974 » 25 Фев 2014, 18:38

Все пак, може би, ако от малки създаваме на децата правилни навици за хранене, едва ли чак толкова ще наблягат на боклуците. Въпросът е, какво консумираме редовно вкъщи и какъв пример сами даваме на децата. Ако ние самите в офиса взимаме ябълка, кисело мляко, салата, едва ли нашето дете ще мечтае единствено за Барни!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2014, 13:37

Mисля аз, че забраните са най-лошото, чувала съм за случаи, в които са си хващали децата скришом да ядат шоколад! За мен това е по-лошо от това, разрешено и съзнателно да си изяде половин шоколад, защото иска. Детето се учи на избор, приготвяйте му сандвичи от вкъщи, украсявайте историите за храната, особено ако е по-малко и се учат нещата. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2014, 16:34

Изключително трудна задача, особено с тези реклами, които постоянно обясняват как всичко е супер и колко е готино да ядеш препречен хляб, но от пакетче! Мисля, че и самите ние сме виновни де, ако правим на децата си домашни крекери ще предпочетат тях пред купените, но е занимание, което ние често не искаме да отделим за здравето на децата ни. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как ограничавате децата си, за да не ядат джънк фууд?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 12:38

като си спомням колко зор ми беше докато се науча аз самия да ям правилно, при положение, че около мен всички ядяха хамбургери, наистина е зор работа.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта