Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Andrey » 20 Яну 2015, 17:21

Snejna написа:Леле, колко сложен казус, защо така не се учат тези деца да бъдат по-отговорни?!

Щото като дойде нагона и не пита.. важното е да стават нещата. А що да се дават пари за презервативи? :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Kremiliya » 21 Яну 2015, 14:56

Не съм чула досега някоя непълнолетна бременна да е пострадала от това, мисля, че няма никакви проблеми. Имах позната, която роди на 14 години.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот silver933 » 05 Мар 2015, 13:30

Ми редно е да няма никакви последствия, ама и бременната да няма никакви права. Нито да ѝ се плащат прегледи, болнични и какво ли не от НОИ, нито да получава детски.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот ivoblinc » 09 Ное 2016, 16:04

silver933 написа:Ми редно е да няма никакви последствия, ама и бременната да няма никакви права. Нито да ѝ се плащат прегледи, болнични и какво ли не от НОИ, нито да получава детски.

Защо да няма права, нали непълнолетните държавата им поема здравното осигуряване? Колкото до бащата, винаги може да го осъди за издръжка, стига да докаже , че детето е негово.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот S_Milenska » 11 Ное 2016, 14:35

ivoblinc написа:
silver933 написа:Ми редно е да няма никакви последствия, ама и бременната да няма никакви права. Нито да ѝ се плащат прегледи, болнични и какво ли не от НОИ, нито да получава детски.

Защо да няма права, нали непълнолетните държавата им поема здравното осигуряване? Колкото до бащата, винаги може да го осъди за издръжка, стига да докаже , че детето е негово.

Защото е извратено да раждат като деца. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот balsam » 11 Ное 2016, 15:11

Когато е станала белята, какво друго остава освен по някакъв начин да се осигури това дете? То е ясно, че родителите на момичето ще поемат тежеста, но ако те се отрекат от дъщеря си, как ще се справя тя? Според мен в такава ситуация първата работа е консултация с адвокат. Макар че това е последното сигурно, за което се мисли в този момент. Но пък е най- належащото.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Локумът » 08 Яну 2017, 15:45

За съжаление няма последици дори и при раждане. Освен да искат апартаменти друго няма какво да е.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Krum » 08 Яну 2017, 16:52

Единственото нещо, което правят срещу безразБорното раждане е да им дават детските вув ваучери.. голям праз, като цяло. Санкции трябва да има за родителите (баби), които не могат да докажат възможности за истинско отглежданена детето, а то такива много.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот zheleva212 » 09 Яну 2017, 15:20

То най-добре да не се случва, но като дойде до главата не само със законите ще се запознае човек, ами и с какво ли не още! Обикновено отговорност носи който е направил бебето, майката като е непълнолетна се води подведена, съблазнена, жертва. Определено трябва да се промени законодателството в такива случаи.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2017, 12:35

И аз не знам, дали има някакви последици, по-скоро изискват да има брак между таткото и жената, иначе не им позволяват на родилката и бебето да се приберат, а остават в дом за временно настаняване.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта