Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот julianne » 27 Яну 2014, 14:27

Здравейте, имам нужда от сериозен и адекватен съвет по този въпрос!

Сестра ми е на 15 години, тази навършва 16 и е бременна във втори месец! Научих преди няколко дни и все още съм в паника (меко казано е)! Заедно решихме, че не можем да отнемем невинен живот и решихме да задържи бебето.

Що се отнася до „бащата”, той е духнал още щом сестра ми му е казала – почти естествен развой на събитията за днешните времена. :(

Предполагам се досещате, че желая да му причиня цялото зло на света :evil: , но за сега ще се огранича само в законовите рамки, съответно правните последици, които може да има за него!

Не зная дали въобще съществуват такива, нямам адвокат (за сега) и се чудех, дали тук някой ще може да ми даде по-точна информация – ако има правни последици при предизвикване бременност на непълнолетна – какви са :?: , а за процедурата, предполагам, че ще бъда осведомена от адвоката си?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли

Мнениеот lussy » 27 Яну 2014, 14:34

За съжаление имам малко информация, дъщерята на моя много близка приятелка беше изпаднала в подобна ситуация, тогава се хванахме двете и разнищихме за какво иде реч!
Тъй като сестра ти е непълнолетна може със съгласието на родителите ви, тя да се омъжи за бащата, това се води един вид наказание, други варианти не зная (има, но не ги зная), казано честно!
Успех :!: :!: :!: :!:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли

Мнениеот pepa1974 » 14 Фев 2014, 14:24

lussy написа:За съжаление имам малко информация, дъщерята на моя много близка приятелка беше изпаднала в подобна ситуация, тогава се хванахме двете и разнищихме за какво иде реч!
Тъй като сестра ти е непълнолетна може със съгласието на родителите ви, тя да се омъжи за бащата, това се води един вид наказание, други варианти не зная (има, но не ги зная), казано честно!
Успех :!: :!: :!: :!:

Ужас! За кого ще е наказанието-за момъкът, който е избягал или за момичето, което чака дете да се събере с незрелия?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли

Мнениеот lussy » 14 Фев 2014, 14:34

pepa1974 написа:
lussy написа:За съжаление имам малко информация, дъщерята на моя много близка приятелка беше изпаднала в подобна ситуация, тогава се хванахме двете и разнищихме за какво иде реч!
Тъй като сестра ти е непълнолетна може със съгласието на родителите ви, тя да се омъжи за бащата, това се води един вид наказание, други варианти не зная (има, но не ги зная), казано честно!
Успех :!: :!: :!: :!:

Ужас! За кого ще е наказанието-за момъкът, който е избягал или за момичето, което чака дете да се събере с незрелия?

Ужас или не, не ги измислям аз тези неща! Умните ни закони, какво да кажа и аз стоя безмълвна, жалко само, че децата ни се родиха тук :(
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 18:58

lussy написа:
pepa1974 написа:
lussy написа:За съжаление имам малко информация, дъщерята на моя много близка приятелка беше изпаднала в подобна ситуация, тогава се хванахме двете и разнищихме за какво иде реч!
Тъй като сестра ти е непълнолетна може със съгласието на родителите ви, тя да се омъжи за бащата, това се води един вид наказание, други варианти не зная (има, но не ги зная), казано честно!
Успех :!: :!: :!: :!:

Ужас! За кого ще е наказанието-за момъкът, който е избягал или за момичето, което чака дете да се събере с незрелия?

Ужас или не, не ги измислям аз тези неща! Умните ни закони, какво да кажа и аз стоя безмълвна, жалко само, че децата ни се родиха тук :(

Наистина ли може да се накара законово момчето да се ОЖЕНИ насила като наказание???? :shock:
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли

Мнениеот nadiii » 12 Мар 2014, 17:45

Не виждам смисъл да се кара насила да встъпи в брак, за какво ви е той? Но за издръжка вече нещата са другояче.
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2014, 17:48

Леле, колко сложен казус, защо така не се учат тези деца да бъдат по-отговорни?!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот mix_twix » 16 Яну 2015, 17:46

Тези трябва да им вземат децата и на 18 г. да ходят да си ги търсят по домовете, вече уж когато се предполага, че трябва да могат да се грижат за тях.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Lili_pili » 16 Яну 2015, 18:12

mix_twix написа:Тези трябва да им вземат децата и на 18 г. да ходят да си ги търсят по домовете, вече уж когато се предполага, че трябва да могат да се грижат за тях.

По-скоро завършено средно образование. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Правни последици при бременност на непълнолетна – има ли?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 16:48

Последници и България са две взаимноизключващи се думи, така че не се притеснявайте. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта