Как възпитавате децата си относно религията?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот MollyDolly » 28 Яну 2014, 12:58

Повечето млади хора са атеисти, разбира се има и такива, които са силно вярващи, но те не принадлежат към Православната църква, най-често!

Та интересно ми е в какви ценности възпитават младите родители своите деца? :?

Затова ли възроптаха родителите, когато се заговори за часове по религия в училищата?
От страх ли не се говори за религията и всичко, което носи тя със себе си и от страх ли пропада възпитанието на децата?

Защо мислите хората не възпитават децата си в каквито и да било религиозни възгледи? Моето предположение е, че се страхуват, от това да има нещо по-свише над тях или от наказанието. :oops: Разбира се има и друг вариант, в който материалното е най-високо и то управлява съзнанието им, а не непознатата сила от миналото.

Може и да остана погрешно разбрана, но не мисля, че трябва Коледа да се асоциира само с дядо Коледа, а Великден с шарени яйца и зайци! :(
А вие какво казвате на децата си, когато ви питат кой е Бог или пък за някой празник? :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Fancy » 28 Яну 2014, 13:05

Няма от какво да ме е страх, но не мисля, че трябва да говоря такива и онакива небивалици на детето, съвсем ще се обърка.
Що се отнася до въпросите, разбира се, че бих отговорила адекватно, но наистина не мисля, че трябва да се говорят небивалици и да се втълпява на детето, че ако то не направи това, после Бог ще му прати нещастие :!:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2015, 11:46

Аз пък си мисля, че не възпитават, защото не вярват в религията и в това, че има нещо висше, което прави чудеса. :mrgreen: Аз лично не възпитавам в религия изобщо, научила съм го кой е Господ, кой в Христос и толкова :) защо и какво празнуваме по Коледа и Великден и различните християнски празници. Не ходим през ден в църквата, да не кажа, че до сега 1 път съм водила хлапето в църква, не мисля, че съм сгрешила. А когато порасне и има достатъчно разум и желание тога мисля, че е времето, в което се кръщават децата, а не като бебета, все пак това е избор за цял живот. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Elica » 17 Мар 2015, 13:54

Аз нямам деца, но когато имам бих ги научила кой,кой е и до там, няма да им налагам мнение, да им обяснявам всичко и да ги карам да си мислят, че чудеса стават на всеки 10 секунди.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Lollipop » 17 Мар 2015, 15:05

Аз не го възпитавам, знае от тук от там нещо и само толкова, не давам излишни обяснения.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот S_Milenska » 17 Мар 2015, 15:43

Няма нужда да възпитавам е религия, когато дойде времето сам ще научи за религията детето, пък и нали е кръстено, какво повече му трябва. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Snejna » 19 Мар 2015, 13:28

Аз смятам, че е хубаво децата да имат познания относно религията ни и традициите ни. Не ми харесва това, че сега не се възпитават децата изобщо в религията ни. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Andrey » 19 Мар 2015, 14:06

Snejna написа:Аз смятам, че е хубаво децата да имат познания относно религията ни и традициите ни. Не ми харесва това, че сега не се възпитават децата изобщо в религията ни. :)

То лошо няма да са наясно, но не и някакво фанатично, сутрин и вечер да стават с молитва. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Elica » 19 Мар 2015, 17:32

Мисля, че трябва да се обяснява правилно, без излишна помпозност и без да се натоварват. По Коледа можеш да обясниш и за Рождество и за Дядо Коледа, какво лошо има? :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как възпитавате децата си относно религията?

Мнениеот Pipilota » 20 Мар 2015, 10:40

Andrey написа:
Snejna написа:Аз смятам, че е хубаво децата да имат познания относно религията ни и традициите ни. Не ми харесва това, че сега не се възпитават децата изобщо в религията ни. :)

То лошо няма да са наясно, но не и някакво фанатично, сутрин и вечер да стават с молитва. :)


е, толкова вече е крайно, но все пак е хубаво поне нещо да знаят - горе долу :))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта