Подкрепяте ли донорството?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот djudjanka » 28 Яну 2014, 13:48

Това е една важна тема, която обаче не получава достатъчно гласност и подкрепа в обществото. Според мен това трябва да се промени, да се говори и прави повече в тази посока, да се запознаят хората с моралните аспекти на донорството. Като че ли, социалната ни политика не функционира добре (и) в това направление. Какво е вашето мнение, възможно ли е повече хора в нашата страна да обърнат внимание на този проблем?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот mimeto90 » 28 Яну 2014, 14:50

Права, че няма достатъчно гласност, но и не мисля, че трябва да има. Всеки човек знае, че последната страница на здравната му книжка е отредена за това.
Според мен не трябва да се натрапват подобни идеи. Мое лично мнение е, че трансплантацията не е нещо хубаво, а това което казват, че едва ли не заживяваш чрез някой друг - още по-голяма глупост.
Всеки си има отреден път и щом този път свършва, значи не трябва изкуствено да го продължаваш!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот bojo_kolev » 28 Яну 2014, 15:22

djudjanka написа:Това е една важна тема, която обаче не получава достатъчно гласност и подкрепа в обществото. Според мен това трябва да се промени, да се говори и прави повече в тази посока, да се запознаят хората с моралните аспекти на донорството. Като че ли, социалната ни политика не функционира добре (и) в това направление. Какво е вашето мнение, възможно ли е повече хора в нашата страна да обърнат внимание на този проблем?

Проблем ли е всъщност, аз мисля, не че няма толкова желаещи, от колкото възможности за операция. Иначе здравната ми книжка от години е попълнена ;)
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот djudjanka » 29 Яну 2014, 15:31

Според мен е проблем, по мои наблюдения повечето от хората не подкрепят донорството, а и статистиката го доказва. Освен всичко останало и самата процедура, предполагам, е много тромава и се чака дълго.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот Nightmare » 29 Яну 2014, 15:35

djudjanka написа:Според мен е проблем, по мои наблюдения повечето от хората не подкрепят донорството, а и статистиката го доказва. Освен всичко останало и самата процедура, предполагам, е много тромава и се чака дълго.

Предполагам, но наистина ли клиниките имат готовност да поемат голям брой донори, това ми е интересно и на мен? И аз мисля от части както Божо, тъй като не само документите по процедурата, но и тя самата като интервенция е тромава.
А и аз не мисля, че един човек, на когото майка му се нуждае, например, от бъбрек, няма да бъде предоставен от детето му! Не зная!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот pepa1974 » 14 Фев 2014, 14:15

djudjanka написа:Според мен е проблем, по мои наблюдения повечето от хората не подкрепят донорството, а и статистиката го доказва. Освен всичко останало и самата процедура, предполагам, е много тромава и се чака дълго.

Хайде СТИГА сте навирали донорството! Не стига, че промениха закона и сега от немарливост много хора няма да СЕ ОТКАЖАТ, а не както беше преди, че който иска, специално трябва да попълни съгласието си!
Какво ми гарантира, че в тази мафиотска държава не се цели нечие забогатяване чрез донорство?
Виждам, че за здравите деца АБСОЛЮТНО нищо не се прави-нито някаква превенция, нито каквото и да било, а да повярвам, че много са се притеснили за децата със заболявания....Влезте в който и да е сайт и погледнете, навсякъде се събират средства за спасението на детски живот! На какво прилича това! За какво се събират тези здравни осигуровки вече 25 години от 1989година ???
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот djudjanka » 17 Фев 2014, 16:28

Всеки човек има право на мнение и позиция, аз смятам, че това е тема, касаеща гражданското общество и затова съм я засегнала. А това, че се не прави необходимото за децата ни не се оспорва. Напротив, трябва да има повече такива теми, хората да не си затварят очите и да говорят за това, което ги вълнува. Мълчим си за всичко, а се чудим защо политиците ни си правят каквото искат!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 18:28

djudjanka написа:Всеки човек има право на мнение и позиция, аз смятам, че това е тема, касаеща гражданското общество и затова съм я засегнала. А това, че се не прави необходимото за децата ни не се оспорва. Напротив, трябва да има повече такива теми, хората да не си затварят очите и да говорят за това, което ги вълнува. Мълчим си за всичко, а се чудим защо политиците ни си правят каквото искат!

Джуджанка, светът стана изключително алчен......Ако имаш малко дете, би ли попълнила предварително съгласие, че недай си боже, умре, си съгласна органите да се дарят за донорство? Не питам в ситуация-катастрохфа, загива някой и те питат! Въпросът ми е, наистина ли ни най-малко не би се притеснила да декларираш предварително съгласието си за донорство на твоето малко дете? Аз ОПРЕДЕЛЕНО бих била доста притеснена, а в момента специално трябва да декларираш несъгласието си нотариално..... :shock: Истината е: не вярвам, че на случаен избор се подбират пациентите! Не вярвам, че не играят пари, връзки, влияние! Бях гледаела филм, в който един мафиот си отглежда бедно семейство само, защото бъбрека на малкото момче беше съвместим с неговия.....Мисля, че и в реалния живот се случват такива неща!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот djudjanka » 21 Фев 2014, 10:36

pepa1974 написа:
djudjanka написа:Всеки човек има право на мнение и позиция, аз смятам, че това е тема, касаеща гражданското общество и затова съм я засегнала. А това, че се не прави необходимото за децата ни не се оспорва. Напротив, трябва да има повече такива теми, хората да не си затварят очите и да говорят за това, което ги вълнува. Мълчим си за всичко, а се чудим защо политиците ни си правят каквото искат!

Джуджанка, светът стана изключително алчен......Ако имаш малко дете, би ли попълнила предварително съгласие, че недай си боже, умре, си съгласна органите да се дарят за донорство? Не питам в ситуация-катастрохфа, загива някой и те питат! Въпросът ми е, наистина ли ни най-малко не би се притеснила да декларираш предварително съгласието си за донорство на твоето малко дете? Аз ОПРЕДЕЛЕНО бих била доста притеснена, а в момента специално трябва да декларираш несъгласието си нотариално..... :shock: Истината е: не вярвам, че на случаен избор се подбират пациентите! Не вярвам, че не играят пари, връзки, влияние! Бях гледаела филм, в който един мафиот си отглежда бедно семейство само, защото бъбрека на малкото момче беше съвместим с неговия.....Мисля, че и в реалния живот се случват такива неща!


Отиваш вече доста далеч да замесваш и малки деца. Каза си мнението, достатъчно с тези кълнения! :!:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Подкрепяте ли донорството?

Мнениеот pepa1974 » 04 Мар 2014, 17:04

djudjanka, дори не зная, как се кълне, камо ли да го правя, онагледявах с примерите.На темата, която си повдигнала и определено изисква гражданска позиция, не мога да отговоря-едносрично-да или не само, затова дадох примери, че се страхувам от корупцията да не засегнала и този сектор, а не принципно че съм против донорството.Този пример го дадох от филм, който гледах, но и във всяка измислица има грам истина! Между другото споделих темата с колежка, по-голяма от мен и тя ми спомена, че още на времето се повдигала темата за покупко-продажба на органи и ми цитира някакъв филм FLASH, който не съм гледала, но в него точно затова се говорело.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта