Ефедрин - употреба, ползи и вреди

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: Ефедрин - употреба, ползи и вреди

Мнениеот eli » 31 Окт 2011, 17:17

България и Турция са главните източници на незаконно произведен каптагон. Това си е чист хероин и се внася от всякъде.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Ефедрин - употреба, ползи и вреди

Мнениеот Hristo » 20 Мар 2012, 10:15

Знам че Ефедринът беше в състава на всички термо бърнари, но след забраната е заменен с други подобни суплементи, чудя се понеже са със същият ефект, дали и те не са опасни колкото него?
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Ефедрин - употреба, ползи и вреди

Мнениеот Djurata » 21 Мар 2012, 15:31

До колкото съм запознат, заместителите не са със подобни странични ефекти както ефедринът, иначе не биха ги пуснали на пазара. един от заместителите на ефедрина е метил-синефринът, но за разлика от ефедрина той няма голямо участие в сърдечната дейност, но пък се получава същият ефект на отслабване, както при ефедринът. Има и други заместители, но не знам много за такива продукти. Намерих само този:
Изображение
Djurata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 18 Апр 2011, 16:12

Re: Ефедрин - употреба, ползи и вреди

Мнениеот докторчето » 04 Окт 2012, 22:50

Единствената вреда на ефедрина е за фармацевтичните компании поради ниската му цена.Аз тренирах 6 години без никакви добавки като наддадох 16кг. преди да се реша да взема ефедрин.Естествено преди това проучих темата и не открих никакви доказателства (от научни изследвания) за вредни въздействия (освен при злоупотреба, която съществува и при цигари, алкохол, мазна храна и пр). Няма никакви статистически данни за дълготрайни последствия ,не са били отчетени и при опити с животни. Следователно забраната на ефедрина е политическа и икономическа, за да се даде път на по скъпите аналози и се използват доводите за дълготрайни ефекти и за злоупотреба. Нека си го кажем направо-хора които злоупотребяват винаги ще има ,защо разумните хора трябва да се лишават от този изключително ЕФЕКТИВЕН и ЕВТИН продукт.
докторчето
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2012, 22:27

Re: Ефедрин - употреба, ползи и вреди

Мнениеот Sophia.G » 30 Юли 2014, 11:32

Наскоро четох, че FDA отново е одобрила употребата на ефедрин с дневни дози под 10 милиграма. Дали цялата операция по забраната му и по преследването му не беше просто грешка?
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Предишна

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта