За и Против маргарина – използвате ли го още?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот nushi.kisyova » 04 Фев 2014, 12:56

Не зная, дали въобще съществуват още поддръжници на маргарина, е използвате ли го все още:?:

В началото/средата на 90-те години си имаше хубаво качествено масло, но защо да го ползваме, :? когато има нещо ново и модерно на пазара - маргарин?

Не купуваме маргарин отдавна, но мисля, че хората го правят поради факта, че е сравнително по-евтин, ако го сравним с немското масло, което като че ли е най-качествено, но отново съдържа двайсетина процента маргариноподобни мазнини, но под прикритие. :oops:

Е, извинения, за да продължим да си караме в коловоза, който добре сме отъпкали с годините можем да намерим винаги, :roll: въпросът е, че хората, които не искат да свалят капаците от очите си, в България не са единични бройки! :(

Не мисля, че е необходимо да изреждаме причини, поради които сме Против употребата на маргарин (тъй като в него не се съдържа нищо полезно), въпреки настойчивите и (почти) убедителни реклами на маргарини като Калиакра и Бесел!

Та, вие За или Против използването на маргарин сте, какво ще изберете масло или маргарин (бил той и „полезен” за сърцето)? :?: :? :?:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот Harmony » 04 Фев 2014, 13:08

До преди две години и аз използвах маргарин, точно по тази причина, че не се замислях и си карах в коловоза (както казваш)! :oops:
Започнах първоначално да купувам българско масло, нали се сещате онова в сребристите опаковки, на което пише "Краве масло" (ама друг път) :( открих, че не е като едно време, а си е чист маргарин с малко повече втвърдител, за да заеме формата на кубче масло!

Сега и аз купувам немско, на което не помня името, но е факт, че масло като едно време не можеш да намериш никъде! Максимален процент, който съм виждала в примесите краве масло - растително такова е 85% краве и малко отрова за всеки случай!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот djudjanka » 04 Фев 2014, 14:25

Никога не съм си купувала маргарин, за съжаление родителите ми още го ползват за сандвичи. Сега освен маргарин има и продукт за мазане - половин кг. няма и 2 лв., не знам как хората ги ядат тези боклуци, като е очевидно, че няма нищо полезно в него. Аз купувам масло (бг или немско), но го ползвам рядко.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот Masrya » 08 Фев 2014, 03:49

Всъщност маргарина не би трябвало да има нещо общо с маслото. Аз съм категорично против. Слава Богу майка ми държеше да се храня здрависловно и абсолютно винаги сме имали масло вкъщи. Понякога лошо, понякога по-добро, но масло да е, а не мяргарин. Явно е, че в България няма много качествено такова, но аз имах късмета да ям 100 % натурално масло неведнъж. При нас има даже свинска маз смесена с маргарин и малко масло, и го водят за масло а пък е *@*. :cry: маргарин бих исползвала за готвене вместо олио или нещо такова... но да ям филийка с маргарин и мед вместо с масло и мед... не.. мерси. Или пък в ориза да си сложа маргарин "место масло.... блякс...
Masrya
 
Мнения: 21
Регистриран на: 31 Яну 2014, 02:38

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот Коцева » 10 Фев 2014, 15:43

Masrya написа:Всъщност маргарина не би трябвало да има нещо общо с маслото. Аз съм категорично против. Слава Богу майка ми държеше да се храня здрависловно и абсолютно винаги сме имали масло вкъщи. Понякога лошо, понякога по-добро, но масло да е, а не мяргарин. Явно е, че в България няма много качествено такова, но аз имах късмета да ям 100 % натурално масло неведнъж. При нас има даже свинска маз смесена с маргарин и малко масло, и го водят за масло а пък е *@*. :cry: маргарин бих исползвала за готвене вместо олио или нещо такова... но да ям филийка с маргарин и мед вместо с масло и мед... не.. мерси. Или пък в ориза да си сложа маргарин "место масло.... блякс...

До колкото съм чела, зная, че маргаринът става още по-вреден при преработка, така че и за готвене не е добре да го ползваш!
Зная, че някои хора си купуват масло от мандра направо, но как?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот djudjanka » 10 Фев 2014, 16:33

Коцева написа:
Masrya написа:Всъщност маргарина не би трябвало да има нещо общо с маслото. Аз съм категорично против. Слава Богу майка ми държеше да се храня здрависловно и абсолютно винаги сме имали масло вкъщи. Понякога лошо, понякога по-добро, но масло да е, а не мяргарин. Явно е, че в България няма много качествено такова, но аз имах късмета да ям 100 % натурално масло неведнъж. При нас има даже свинска маз смесена с маргарин и малко масло, и го водят за масло а пък е *@*. :cry: маргарин бих исползвала за готвене вместо олио или нещо такова... но да ям филийка с маргарин и мед вместо с масло и мед... не.. мерси. Или пък в ориза да си сложа маргарин "место масло.... блякс...

До колкото съм чела, зная, че маргаринът става още по-вреден при преработка, така че и за готвене не е добре да го ползваш!
Зная, че някои хора си купуват масло от мандра направо, но как?


Разучаваш къде най-близо до твоя град/село има мандра и си купуваш директно от производителя.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот pepa1974 » 14 Фев 2014, 13:34

Маргаринът е НЕФТОПРОДУКТ за каква полза може да става въпрос?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот m.vulev » 17 Фев 2014, 13:55

pepa1974 написа:Маргаринът е НЕФТОПРОДУКТ за каква полза може да става въпрос?

Какво ще рече "НЕФТОПРОДУКТ", дори някъде бях чел, че някои марки да обявили, че в техните продукти не се съдържат трансмазнини :o интересно, нали?
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот djudjanka » 17 Фев 2014, 16:20

m.vulev написа:
pepa1974 написа:Маргаринът е НЕФТОПРОДУКТ за каква полза може да става въпрос?

Какво ще рече "НЕФТОПРОДУКТ", дори някъде бях чел, че някои марки да обявили, че в техните продукти не се съдържат трансмазнини :o интересно, нали?


Ще рече, че се прави от нефт (Е-тата, които се съдържат в маргарина се получават от преработката на петрол). :!:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: За и Против маргарина – използвате ли го още?

Мнениеот nushi.kisyova » 20 Фев 2014, 15:05

djudjanka написа:
m.vulev написа:
pepa1974 написа:Маргаринът е НЕФТОПРОДУКТ за каква полза може да става въпрос?

Какво ще рече "НЕФТОПРОДУКТ", дори някъде бях чел, че някои марки да обявили, че в техните продукти не се съдържат трансмазнини :o интересно, нали?


Ще рече, че се прави от нефт (Е-тата, които се съдържат в маргарина се получават от преработката на петрол). :!:

Те Е-тата са ясни, тук става въпрос за трансмазнини, но проблема не се ограничава само до маргарина :(
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron