Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот dessiblond » 04 Фев 2014, 14:49

Статия, която прочетох наскоро носеше подобно заглавие и като се замислиш тичането, може би, наистина ни убива. :?

Никога не съм обичала да тичам, не заради физическото натоварване, по-скоро не ми е било интересно, както карането на колело, а сега се хваля с интуицията си! 8-)

В статията доводите, които бяха дадени за това, че тичането за здраве, всъщност ни убива се свързваха най-вече с травмирането на организма от непрекъснатите вибрации и бяха сравнение с травми от тежки катастрофи, :shock: като тичането надделяваше!

Друго много странно е намаляване размера на сърцето, :shock: поради неправилното му натоварване, а и да не говорим за всички проблеми със ставите, които носи тичането за „здраве”!

Синът ми ходеше на У-Шу, там също го учиха, че тялото не трябва да бъде натоварвано прекомерно, когато то не иска, т.е. можеш да правих леки двигателни упражнения свързани с дишане, по този начин да поддържаш формата и тонуса си!

Та, явно тичането за „здраве” се оказва не толкова полезно, колкото ни карат да си мислим, че е всъщност! :roll:
Вие правите ли сутрешен джогинг в близкия парк? Как са коленете ви, а сърцето?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот penny » 04 Фев 2014, 14:52

Не мисля! Всяка сутрин тичам в близкия парк, докато таткото е още вкъщи и след това имам супер тонус и сили за целия ден!
Така, че статии много, но трябва да умееш да отсяваш семето от плявата, нали знаеш? 8-)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот gerrito » 06 Фев 2014, 20:57

Интересна гледна точка, има някаква логика. Според мен обаче няма нещо, което е само и единствено полезно. Специално за тичането мисля, че позитивите са в пъти повече, отколкото негативите. Аз лично ходя да тичам от време на време и нямам оплаквания.
gerrito
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Фев 2014, 20:53

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот Golfie » 06 Фев 2014, 21:56

Тази статия е голяма глупост, който и е повярвал е за съжаление.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот Kremiliya » 21 Яну 2015, 15:04

На мен също ми се струва глупост, че тичането може да е проблем. Разбира се, ако имаме добра загрявка и всичко останало надали ще има негативи.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот Malina » 23 Яну 2015, 13:44

То по принцип и дишането ни убива, така че.. мисля, че от момента, в който се родим тръгваме на там.. :lol: :lol: :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот Леля Живка » 01 Апр 2015, 15:21

Е то всичко ни убива, но това не значи, че трябва да го избягваме. Няма нищо лошо в спортуването, дори е препоръчително, ако искаме да живеем по-добре, докато умрем. :lol:
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот Локумът » 02 Апр 2015, 10:50

Е стига де, стига сте бягали толкова, по по малко :)))
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот m0n4eto » 02 Апр 2015, 16:29

тичането в парка убива, ако си тотално спънат и вместо да тичаш, се контузваш на всяка втора крачка хаха :D
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Тичането за здраве, всъщност ни убива!

Мнениеот Kaya » 02 Апр 2015, 16:38

m0n4eto написа:тичането в парка убива, ако си тотално спънат и вместо да тичаш, се контузваш на всяка втора крачка хаха :D

хаха, особено ако паднеш с главата напред, няма как да е иначе положението :))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта