Ефективни ли са соларните системи за дома?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Найден.Добрев » 20 Май 2017, 09:44

Аз имам идея скоро да си направя соларна система на къщата ми в провинцията - цените им в момента не са скъпи. Ще бъде от комбинация със бойлер и серпентини; и панели за ток - в момента в bazar.bg могат да се намерят 100W за 160 лв., като за двуфамилна къща мисля да сложа 12 броя по 320W. По мои сметки ще ми излезе около 10 000, но се откачам от енергото и тия след това да си вдигат цените колкото искат.
Найден.Добрев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2017, 09:40
Местоположение: София

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2017, 09:49

Найден.Добрев написа:Аз имам идея скоро да си направя соларна система на къщата ми в провинцията - цените им в момента не са скъпи. Ще бъде от комбинация със бойлер и серпентини; и панели за ток - в момента в bazar.bg могат да се намерят 100W за 160 лв., като за двуфамилна къща мисля да сложа 12 броя по 320W. По мои сметки ще ми излезе около 10 000, но се откачам от енергото и тия след това да си вдигат цените колкото искат.

Не знам дали е възможно наистина да се откаичш от енергото, дали може да стане, трябв амного да съобразяваш ел. енергията, която ще използваш и уредите, да отговарят на нуждите на соларната система. Тя няма ли да се влияе от времето?? аок е облачно и дъждовно, дали ще има достатъчно електроенергия?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Lisica » 23 Май 2017, 13:53

могат ли наистина да заменят използването на електроенергия? Ние бяхме питали с майка ми веднъж за къщата на село и ни казаха, че е беззсмислено голяма инвестиция, защото няма да си избие парите и отгоре на всичкото може да нямаме достатъчно ел. енергия за всичко, което искаме да включим. Препоръчвали се били, за места, например с едно малко телевирозче и една лампа.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот S_Milenska » 03 Юли 2017, 11:20

И аз съм чувала така, говорих един път ведин магазин и аз имах такива намерения за вилаа, но каза, че не излиза толкова изгодно и рентабилно и за да успееш да си осигуриш 100% такава енергия, която да стига за цялото домакинство трябва много голяма инвестиция, която нямад а оправдае изключването от енергото/
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Юли 2017, 13:24

Не вярвам иа з да може да захрани, но какво разбираме ние. Ако някой си изчисли разхода на месец, може би няма да остане изненадан от сметките за ток. Но има рзлични сезони, температури, един меесц има повече разход, другия по-малко. Само на соларна система не вярвам да се изхрани една къща.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Веси Вес » 09 Яну 2019, 16:25

Ефективни са, ако живеем на място, където има много дни слънцегреене. Тоест да е поне на по-висока надморска височина.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Dalia » 10 Яну 2019, 11:15

В къщата на баща ми се със соларна система и сме изключително доволни. Препоръчвам ви това иновативно и екологично решение с две ръце.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот София » 11 Юни 2019, 10:31

В дом, който се намира по-високо, е добро решение. В града, ако си захлюпен от високи сгради, едва ли е особено ефективно.
То си има изчисления къде ее най-благоприятно и прочие.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот avtofen » 12 Юли 2019, 15:51

В последно време и особено в последната година соларните системи за дома за производство на електроенергия станаха много ефективни, а цените им паднаха драстично. Тук може да видите различни типове соларни системи, в зависимост от това дали имате електрозахранване или ви трябва изцяло автономна система. С намаляващите цени на соларните компоненти все по-актуална става и възможността за изграждане на фотоволтаична система за продажба на електроенергия на преференциални цени , което може да се разглежда и като един добър вариант за инвестиция.
avtofen
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юни 2019, 13:01

Соларни лампи

Мнениеот stoyan3498 » 27 Сеп 2022, 11:44

Здравейте,
Търся да си закупя соларни лампи, но всички на които попадам ми се струват доста евтини и некачествени, пък не разполагам с огромен бюджет. Бихте ли ме посъветвали откъде и какви да си купя? Едно мнение също е добре дошло.
:+1:
stoyan3498
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2022, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта