Ефективни ли са соларните системи за дома?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Ginger » 04 Фев 2014, 17:10

Здравейте!
Стягаме си нова къщичка, та се дали да не си сложим соларна система?! До колкото разбирам това не е един от най-еко вариантите, тъй като за изработването, а след това за рециклирането му коства не малко на природата!

Все още се чудим дали да заложим на соларните системи за дома ни, тъй като не зная ефективността им до колко е голяма! Дали могат да работят ефективно при облачно време или когато е зима? :?
Чудехме се и дали работи соларната системата и при минусови температури? :roll:

Разбрах, че има различни видове соларни системи, съответно на различни фирми и цени, какви препоръки ще ни дадете:?:

Да се върна към основното – колкото е висока ефективността на соларните системи?

Предполагам никой няма да може да отговори на всичките ми въпроси, но ще се радвам, ако споделите някакъв личен опит, за да знаем на къде да се насочим!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот m.vulev » 04 Фев 2014, 17:19

По мое мнение, всичко свързано със соларните системи е една огромна измама, тъй като не е намерен начин да се складира ефективно енергията!
Не зная дали знаеш, но за всяка соларна мощност трябва да има и конвенционална, дори и да не работи, а няма как да работи през цялото време, тъй като слънцето не грее постоянно
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Dominator » 26 Фев 2014, 11:18

Може би мога да ти помогна с малко информация, но ще ми трябва уточнение, дали става въпрос за соларни системи за ток или такива за топла вода. Ако е вторият вариант, имам доста добри познания за тях, за начина им на работа, за видовете и така нататък, но ако е първия вариант, той не е силната ми страна. Ако мога да ти помогна с инфо, ще чакам въпросите които те вълнуват :)
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот dalinska » 14 Апр 2014, 23:16

Мисля, че соларните панели и за ток и за вода са полезни, енергоспестяващи и ефективни. Това е моето мнение и опит.
dalinska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2014, 23:14

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Sophia.G » 14 Апр 2014, 23:22

dalinska написа:Мисля, че соларните панели и за ток и за вода са полезни, енергоспестяващи и ефективни. Това е моето мнение и опит.

За вода работят много добре. Но за ток...никъде не съм виждала работещи домашни инсталации.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Kaya » 19 Яну 2015, 11:25

за ток до колкото знам, май вече не ги и продават. А ние също обмисляхме такъв вариат за вилата, казаха ни, че една плоча захранва една крушка, за цяло домакинство идва супер скъпо и почти невъзможно да произвежда ток, ползвали такива соларни системи мали за ток примерно в бараки до язовири, където не може да се пусне ток. Това ми го казаха в един магазин за соларни системи.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Snejna » 19 Яну 2015, 12:43

Ми не мисля, че са много евтини, но то за всеки е различно евтиното :) :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Krum » 19 Яну 2015, 17:41

Ние сложихме такава на вилата, да ви кажа за вода - горе долу става, но не и повече. определено не бих взел отнвоо.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Lollipop » 21 Яну 2015, 11:11

На мен ми харесва идеята да не си зависим от енергото, особено като става въпрос за ток, но и аз съм чувала, че за да се произвежда толкова за едно домакинство трябват страшно много пари.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ефективни ли са соларните системи за дома?

Мнениеот Snejna » 16 Фев 2016, 12:19

Krum написа:Ние сложихме такава на вилата, да ви кажа за вода - горе долу става, но не и повече. определено не бих взел отнвоо.

Но когато имаш достатъчно добро електричество до дома ти, дали е необходимо да имаш и такова?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron