Гримирането при тийнейджърите

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот Pipilota » 04 Май 2015, 10:07

Rali_hr написа:За щастие сега децата се гримират много по-малко и се замислят как изглеждат, едно време имаше намазани още 12 годишни деца.

И аз съм го правила на тези години, да не се делим толкова от сегашното време, ние не сме били по-различни. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот Lisica » 15 Апр 2016, 13:41

Да и сега се гримират, но тогава беше на мода да имате черен молив на устата и кафеви джуки. :lol:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот fairy » 28 Апр 2016, 15:47

Според мен с грима още повече влошават състоянието на кожата си по време на пубертета. Тогава кожата е най-проблемна и акнето е голям техен ужас. Използват грима да ги прикрият тези неща, но става още по-зле.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот srebrina123 » 29 Юли 2018, 13:30

Аз мисля ,че на нейната възраст е напълно нормално.Децата в Америка от 10 годишни се гримират ,а пък тук..За училище и препоръчвам коректор на есенс или на катрисе много са хубави,балсам на нивеа или на балеа от дм,и някакъв хайлайтър.Руж , черен молив и блестящи сенки... :lol: :lol: :lol: това е остаряло вече ..аз съм на 14 и имам много гримове сама си ги купувам...но не ги използвам..само преди ,когато имах много наистина много пъпки и чак рани по лицето тогава използвах много коректори и най -различни палитри .Дм и Лили са идеалните места за достъпна козметика ,сефора пуска понякога намаления така че може да се възползва :grin:
srebrina123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2018, 13:24

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 13:07

Няма лошо да се използват, но с мярка, не да се правят на маймуни, а за пъпките основна причин е и храненето, точно в тийн годините всички се хранят много лошо, затова и кожата им е често в ужасно състояние. Трябва да сепочне грижата за нея от съвсем рано, за да може да се предотвратят вредните ефекти върху кожата, особено оставянето на рани и белези, че не е никак красиво.
С грим не се решава тоя проблем, иначе аз нямам против да видя момиче на 14-15 години с малко грим - лек балсам на устните и примерно лек черен молив, но не и да се прекалява и да са като фолк певици, защото е доста грозно така.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот Frac » 30 Юли 2018, 17:21

На 15 години не е голяма, но не е и малка. Тя е вече в тази възраст, в която започва да се променя. Но за една спирала и малко руж не мисля че много. За сега не иска много. Проблем става по-късно, когато започне да се сравнява с връстниците - коя марка, как изглеждало, ти защо имаш или нямаш и подобни. А вие от сега може да й обяснявате, че всяко лице е различно и на едни отива едно, на други друго. Гримът на всяка възраст е различен ;) поне според мен.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот Snejna » 06 Авг 2018, 13:56

Гримът е начин да се покаже, че сме пораснали, нормално е да се гримират момичетата на тая възраст, искат да се покажат, че са големи. По-скосро аз бих се притеснявала,а ко дъщеря ми не показва прпизнаците на интересите на връстниците си и желанието да бъде по-голяма, а бъде затворена, без грим, без червило, без желание да излезе и да се отрече от мен, да ме посочи като лоша. Всичко е развитие на човека.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Сеп 2018, 16:02

На тази възраст бих й позволила да носи някой по-светъл молив на очите, примерно светло кафяв, хубава спирала, която е от скъпия клас, задължително. Руж и подобни не подкрепям, тъй като немисля, че са удаченгрим за ежедневна употреба. Сега е модерна натуралната външност, така че е предимство от времето, когато се водихме от фолк дивите и беше на мода да имаш черен молив на устните и кафяво червило!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот Stark » 19 Сеп 2018, 14:14

Аз ходя с грим почти всеки ден, но гримът ми е много лек. Повечето ми съученички също избираха по-лек грим, но някои прекаляваха с фон дьо тена, въпреки че после ползваха само спирала и молив. Добре е майките да научат тийновете как да се гримират, че е много смешно иначе, така или иначе момичетата ще го правят, поне ги научета как да не си правят ефект маска на главата, че е голяма грозотия.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Гримирането при тийнейджърите

Мнениеот Rali_hr » 19 Сеп 2018, 15:26

тийновете винаги са деца в очите ни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта