Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот valiopaf » 05 Фев 2014, 13:44

Вчера бях приятно изненадан, влизам в едно квартално кафе, където имах среща с човек, с който ще ми се налага да работя вътре се пушеше. :o

Чаках го около 15 мин. отделно срещата ни беше около час, освен, че съм се надишал с цигарен дим за година напред, :roll: установих и друго. В момента, в който излезнахме от кафето, усетих, че всичките ми дрехи миришат на онази тежка миризма на цигарен дим! :x

Разбира се, още щом се прибрах подадох сигнал за нарушение на закона за здравето! :idea:

Изненадвам се, че съществуват още места, :shock: на които се пуши открито и необезпокоявано, има пепелници по масата и т.н.!

До сега подавали ли сте сигнали за нарушения на закони, :? които не са спазват въпреки това, че сте пушач, както в този случай, например?
Според мен, там е проблемът, че хората ги удовлетворява това, че пушат на топло, независимо дали се нарушава закон или не!

Чудя се, дали ако има повече подадени сигнали от граждани за други нарушаващи закони, нещо ще се промени (като тук не става дума само за цигарения дим по заведенията)?
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот zheleva212 » 05 Фев 2014, 13:51

Явно е, че не ти отърват някои неща, затова и подаваш сигнали. Ти си прав, на по-голямата част от хората им отърва да си пушат на топло, затова и не подават сигнали.
Друга причина, за да не се подават сигнали е, че хората дори не се замислят, че има нередност, когато не си вземат касовата бележка от магазина, например ;)
Третата причина е, че знаем само да мрънкаме и да стоим със скръстени ръце, :idea: ако на повечето непушачи, на които им пречи цигарения дим бяха подали сигнал, това положение щеше да е различно, убедена съм!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот Ivaylo » 06 Фев 2014, 18:46

Задължително е да подавате сигнали, когато усещате, че сте мамени.
Ако си мълчите, не се чудете, че ви мамят.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот pitanka » 02 Фев 2017, 15:13

Аз съм снимала пътен нарушител и съм изпращала снимката в КАТ. Но си признавам, че често отминавам такива нарушения на закона. За по-сериозни не съм била свидетел, дано и не ми се налага. Когато ги касае лично, тогава повече хората сигнализират като че ли.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2017, 16:25

pitanka написа:Аз съм снимала пътен нарушител и съм изпращала снимката в КАТ. Но си признавам, че често отминавам такива нарушения на закона. За по-сериозни не съм била свидетел, дано и не ми се налага. Когато ги касае лично, тогава повече хората сигнализират като че ли.

Какво стана, след като изпрати снимката в КАТ? т.е. имаше ли някакъв резултат от твоите действия, до колкото знам снимките не са никакъв вид доказателство при нас, така че се съмнявам, да е имало резултат. Какво беше нарушението?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот Malina » 02 Фев 2017, 17:24

Не съм подавала, не знам и дали бих го направила, проблемите, които имам около себе си са битови, по-скоро като шум в чаосвете, когато трябва да се пази тишина.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот Lollipop » 05 Фев 2017, 11:52

особено, казуса със закона и цигарите вече е ежедневие, аз съм пушач, но ми е неприятно, че не се спазва закона и че хората си пушат без да са обезпокоявани. Проверките са фективни, обезсмислят подаването на сигнали... Висчко е направено така, че да се обезвериш в закона в България и да е безсмислено да се подават сигнали.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот niya_mazova » 06 Фев 2017, 11:39

Mon_ton написа:
pitanka написа:Аз съм снимала пътен нарушител и съм изпращала снимката в КАТ. Но си признавам, че често отминавам такива нарушения на закона. За по-сериозни не съм била свидетел, дано и не ми се налага. Когато ги касае лично, тогава повече хората сигнализират като че ли.

Какво стана, след като изпрати снимката в КАТ? т.е. имаше ли някакъв резултат от твоите действия, до колкото знам снимките не са никакъв вид доказателство при нас, така че се съмнявам, да е имало резултат. Какво беше нарушението?


И аз съм пращала преди години, с количката с детето бях и един така беше спрял, че изобщо не можех да мина - беше заел целия тротоар, спрял точно до сградата, а за да го заобиколя, трябваше да сляза на улицата, по която хвърчаха коли и трябваше да чакам пет- десет минути, докато никой няма да мина. Издирих телефона на паяка и се обадих.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот silver933 » 06 Фев 2017, 13:00

niya_mazova написа:
Mon_ton написа:
pitanka написа:Аз съм снимала пътен нарушител и съм изпращала снимката в КАТ. Но си признавам, че често отминавам такива нарушения на закона. За по-сериозни не съм била свидетел, дано и не ми се налага. Когато ги касае лично, тогава повече хората сигнализират като че ли.

Какво стана, след като изпрати снимката в КАТ? т.е. имаше ли някакъв резултат от твоите действия, до колкото знам снимките не са никакъв вид доказателство при нас, така че се съмнявам, да е имало резултат. Какво беше нарушението?


И аз съм пращала преди години, с количката с детето бях и един така беше спрял, че изобщо не можех да мина - беше заел целия тротоар, спрял точно до сградата, а за да го заобиколя, трябваше да сляза на улицата, по която хвърчаха коли и трябваше да чакам пет- десет минути, докато никой няма да мина. Издирих телефона на паяка и се обадих.

Директно звъниш на 112, тъй като нямаш опции да се свързваш с КАТ и полицията, както беше преди, те да се разпределят. :))
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Подавате ли сигнали при нарушения на закони?

Мнениеот S_Milenska » 06 Фев 2017, 13:57

Занищо не съм звъняла, не подавам такива сигнали, например за шум, струва ми се напълно безсмислено да се подават сигнали,защото било шумно, всеки има право малко да разпусне, стига с това спане. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта