Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнениеот Ginger » 05 Фев 2014, 14:24

Здравейте!

От няколко години приемам Линдинет 20, който бяха на цена около 10 лева.
Преди около месец отивам до аптеката, подавам рецептата, връщат ми я заедно с лекарството и ми казват 5 лева, :shock: не повярвах, погледнах етикетчето с цената и там пише – 5 лева! :shock:

Вярно е, че кожата ми е чувствителна, вярно е също, че е възможно и да си въобразявам, :roll: но от както намалиха цената на лекарството започнаха да ми се появяват кожни проблеми.

Дали е възможна зависимост между цената на лекарствата и тяхното качество?

Не искам да отправям безпочвени обвинения, но това се случи с мен, заради това се чудех, евентуално дали да не намеря заместител на това лекарство, :? вярно на по-висока цена, но може би и с по-добро качество, ако има подобна зависимост. :?
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнениеот julianne » 05 Фев 2014, 14:31

Едва ли някоя фармацевтична компания ще си развали продукта само и само да свали цената му, която и без това не е била висока. По-скоро проблемите ти с кожата се дължат на времето или хормонален дисбаланс :?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнениеот klara » 26 Фев 2016, 11:17

Обикновено цената се повишава, не се намалява :eek: . Или производителят е сменил някоя съставка с по-евтин заместител, но не ми се вярва да е толкова коректен, че да намали цената заради това. :mrgreen:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнениеот Elica » 02 Мар 2016, 15:56

klara написа:Обикновено цената се повишава, не се намалява :eek: . Или производителят е сменил някоя съставка с по-евтин заместител, но не ми се вярва да е толкова коректен, че да намали цената заради това. :mrgreen:

Колкото и да са коректни и аз не съм видяла някой да намаля цената, по-скоро мжое да смени съставка с по-евтина и да стане по-скъпо. Доказателство е смяната на Ривотрила, уж същите съставки, а цената 5 пъти повече.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнениеот balsam » 02 Мар 2016, 16:34

Ами има някои лекарства, които преди си ги пил и са ти действали. Случи ми се да пия един антибиотик, който преди като го пие веднага се подобрявах още на следващия ден. Наскоро ми се наложи пак да го пия и все едно не беше същото лекарство. За цената да не коментирам! :evil:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнениеот Elica » 25 Май 2016, 14:48

balsam написа:Ами има някои лекарства, които преди си ги пил и са ти действали. Случи ми се да пия един антибиотик, който преди като го пие веднага се подобрявах още на следващия ден. Наскоро ми се наложи пак да го пия и все едно не беше същото лекарство. За цената да не коментирам! :evil:
А това, че може да си привикнала към него не е от значение, нали? :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Зависи ли качеството на лекарството от цената му?

Мнениеот dejavu » 25 Май 2016, 16:12

Има много по-евтини български лекарства, които са с абсолютно същите съставки като чуждестранното. Не знам защо някои лекари предпочитат да изписват по-скъпите лекарства. Ние няма как да знаем кои са българските варианти, добре , че аптекарите удрят по едно рамо с информация.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron