Правилният сутиен – как да го изберем?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот annydance » 05 Фев 2014, 16:07

Миналия уикенд се разходих по магазините с една приятелка и се сетих, че е крайно време да си купя ново бельо.

Долната част е лесна работа, но сутиена ми създава големи трудности! :oops: Влезнахме в няколко магазина, избирах различни модели, пробвах различни размери, за да нацеля, този който ще ми пасне най-добре, но така и не се реших да си взема!

В никой не се чувствах комфортно или ми убиваха, или стягаха, по-големите размери стояха зле.

Как жените си избират сутиени, :? които да са им, хем удобни, хем красиви, а и да стоят добре?! Насочете ме, не съм с екстремно голям бюст, дори е доста малък, но не мога да намеря подходящ сутиен, по какви критерии да го избера?!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот sofi_black » 05 Фев 2014, 16:21

За малък, но добре изглеждащ бюст, обикновено се избират сутиените тип "бриджитка". Пробвай такъв с по-голяма гръдна обиколка, за да не ти убива, съответно чашка такава, каквато ще ти допадне на теб има с повече и с по-малко вградени подплънки служещи за повдигане на бюста ;) Поне това е личният ми опит!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот renito » 06 Фев 2014, 10:55

Аз съм с малък бюст и доста често трудно си намирам подходящ. :roll: По-изрязани,точно тип бриджитка стоят най-добре,особено тези,които могат да се носят без презрамки :)А вече за обиколка,не знам,все взимам 75 или 70,че те после се отпускат :lol:
Аватар
renito
 
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Фев 2014, 10:47

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот xrisy_vd » 16 Юли 2014, 10:09

Аз също съм с малък бюст, толкова малък, че бриджитката ми стои като нахлупена купа ( извинявам се за израза). Обикновено когато си купувах сутиен размера на чашката като ми пасне обиколката ми е малка. Преди време гледах предаване на Гала за това как да изберем правилния размер сутиен и бански, значи може и миналото лято да е. Там някакви специалисти обясняваха тънкостите при избор на бельо. https://braclinic.bg/ за тези става въпрос, от тогава винаги случвам на сутиен и преди всичко вече не купувам евтините сутиени, при които два сутиена един и същ размер имат разлики в сантиметри. Все пак не купуваме сутиени всеки ден и можем да отделим някой лев повече за качествено бельо. Последните ми сутиени са Лаура Биаджиоти, много удобни, направени от супер тънък плат, няма шевове и не се впива както други, лята чашка има и малка подплънка, но не е от онези, които толкова стискат, че не можеш да дишаш, със сигурност ще повторя покупките си като дойде време. Успех в избора момичета!
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот MGB » 23 Юли 2014, 12:22

xrisy_vd написа:Аз също съм с малък бюст, толкова малък, че бриджитката ми стои като нахлупена купа ( извинявам се за израза). Обикновено когато си купувах сутиен размера на чашката като ми пасне обиколката ми е малка. Преди време гледах предаване на Гала за това как да изберем правилния размер сутиен и бански, значи може и миналото лято да е. Там някакви специалисти обясняваха тънкостите при избор на бельо. https://braclinic.bg/ за тези става въпрос, от тогава винаги случвам на сутиен и преди всичко вече не купувам евтините сутиени, при които два сутиена един и същ размер имат разлики в сантиметри. Все пак не купуваме сутиени всеки ден и можем да отделим някой лев повече за качествено бельо. Последните ми сутиени са Лаура Биаджиоти, много удобни, направени от супер тънък плат, няма шевове и не се впива както други, лята чашка има и малка подплънка, но не е от онези, които толкова стискат, че не можеш да дишаш, със сигурност ще повторя покупките си като дойде време. Успех в избора момичета!

Леле, ама тези са много грозни, от първата страница на този сайт. Предпочитам да ходя без сутиен, ако трябва да сложа такъв, на следващите страници дори не посмях да разгърна :| а тези на Лаура Биаджиоти не съм виждала скоро от тях (всъщност май просто не съм влизала скоро в магазини за бельо :oops: ) :D а за какви цени иде реч, горе-долу :?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот xrisy_vd » 23 Юли 2014, 13:44

MGB написа:
xrisy_vd написа:Аз също съм с малък бюст, толкова малък, че бриджитката ми стои като нахлупена купа ( извинявам се за израза). Обикновено когато си купувах сутиен размера на чашката като ми пасне обиколката ми е малка. Преди време гледах предаване на Гала за това как да изберем правилния размер сутиен и бански, значи може и миналото лято да е. Там някакви специалисти обясняваха тънкостите при избор на бельо. https://braclinic.bg/ за тези става въпрос, от тогава винаги случвам на сутиен и преди всичко вече не купувам евтините сутиени, при които два сутиена един и същ размер имат разлики в сантиметри. Все пак не купуваме сутиени всеки ден и можем да отделим някой лев повече за качествено бельо. Последните ми сутиени са Лаура Биаджиоти, много удобни, направени от супер тънък плат, няма шевове и не се впива както други, лята чашка има и малка подплънка, но не е от онези, които толкова стискат, че не можеш да дишаш, със сигурност ще повторя покупките си като дойде време. Успех в избора момичета!

Леле, ама тези са много грозни, от първата страница на този сайт. Предпочитам да ходя без сутиен, ако трябва да сложа такъв, на следващите страници дори не посмях да разгърна :| а тези на Лаура Биаджиоти не съм виждала скоро от тях (всъщност май просто не съм влизала скоро в магазини за бельо :oops: ) :D а за какви цени иде реч, горе-долу :?

Те че са грозни, не отричам, тези от първата страница, но в сайта има практически съвети за избор на сутиен. Моите Лаура, когато ги купувах бяха около 45лв, мярнах ги в един аутлет някъде до Пазарджик като марка и там бяха май около 25- 30лв. Моите сутиени ги купувах от магазини За- за в Бургас, но ги има и в други градове, до колкото помня от фейсбук страницата им.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот Rali_hr » 25 Ное 2014, 12:33

Не е лесно изобщо, а особено за жените с голям бюст да не ви казвам какво предложение за бабешки сутиени става въпрос! Кошмарно е, аз нямам любима марка, вземам просто нещо, което ми става, жените с малък бюст имат по-голям избор. :!: :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот iwoni » 13 Май 2016, 15:01

Хич не обичам да ме стягат и взимам такива, които не са прекалено впити в мен. От такова нещо знаете как се получават едни тъмни следи по кожата, също и от банелите. Доста пробирам, докато си харесам. Следя още и да няма разстояние между горната част на сутиена и гърдите ми, трябва да прилепва плътно до кожата.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот ivakos » 10 Юни 2016, 10:56

Здравейте !
Търся си сутиени на добра цена. Ще се радвам на предложения.Когато търсих попаднах на http://www.tiarashop.bg/. Знае ли някой за тях ?
ivakos
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юни 2016, 10:37

Re: Правилният сутиен – как да го изберем?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Юли 2016, 15:18

Големи пробелми имам със сутиена, все ми се набива подмишниците, а ако има и някое допълнително придържащо направо ми разказва играта. Много ми е трудно да си намеря и понеже имам по-голям бюст всички са свързани отпред, а на мен ми харесват тези с NBB Кройката.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron