Как да подстрижа агресивна котка?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Как да подстрижа агресивна котка?

Мнениеот lini_leni » 05 Фев 2014, 17:58

Здравейте!
Напоследък имам сериозен проблем с котката ми! Тя е леличка на 8 години, персийка.

Както знаете за зимата си натрупват пух, а лятната козинка остава отгоре (образно казано). Сега обаче започна лека полека да капе козина и зимна, и лятна козина.

Има много лоши спомени от предните стопани и сега, когато я решим, къпем или й мием очичките става опасно агресивна, :twisted: хапе и бие се с всички възможни сили!

Сресването или подстригването ни е почти невъзможно, а около врата и по гърба й се образуват големи топки сплъстена козина. :( Единственото решение, което виждам е да я подстрижем.

Зная, че подстригването във ветеринарните клиники е практика за кучета, но не зная за котки как стоят нещата, имате ли някаква информация? :?

Другото, което ме притеснява е, че ще трябва да се сложи под упойка, :( тъй като агресията й няма да позволи да бъде подстригана, а това на нейната възраст е опасно! :oops:

Някой може ли да ми даде съвети, как да подстрижа агресивната котката, без опасност за здравето и живота й?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да подстрижа агресивна котка?

Мнениеот Lyomi » 05 Фев 2014, 18:00

Най-добре е да разясниш ситуацията на ветеринарите в клиниката, в която я водиш или тази, в която си избрала да направят прическа на котето ти!
Те със сигурност ще претеглят правилно рисковете от упойката и ще ти дадат добро решение на ситуацията. ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да подстрижа агресивна котка?

Мнениеот california_ » 06 Фев 2014, 13:16

lini_leni написа:Здравейте!
Напоследък имам сериозен проблем с котката ми! Тя е леличка на 8 години, персийка.

Както знаете за зимата си натрупват пух, а лятната козинка остава отгоре (образно казано). Сега обаче започна лека полека да капе козина и зимна, и лятна козина.

Има много лоши спомени от предните стопани и сега, когато я решим, къпем или й мием очичките става опасно агресивна, :twisted: хапе и бие се с всички възможни сили!

Сресването или подстригването ни е почти невъзможно, а около врата и по гърба й се образуват големи топки сплъстена козина. :( Единственото решение, което виждам е да я подстрижем.

Зная, че подстригването във ветеринарните клиники е практика за кучета, но не зная за котки как стоят нещата, имате ли някаква информация? :?

Другото, което ме притеснява е, че ще трябва да се сложи под упойка, :( тъй като агресията й няма да позволи да бъде подстригана, а това на нейната възраст е опасно! :oops:

Някой може ли да ми даде съвети, как да подстрижа агресивната котката, без опасност за здравето и живота й?


Здравейте! Обикновено в 99 % от клиниките предлагащи подстригване на кучета предлагат и услуга - подстригване на котки. Винаги се пробва дали котката ще позволи да се работи с нея и ако това е невъзможно чак тогава се прибягва до анестезия. Възрастта на котето наистина не е малка, но все още позволява по - безпроблемно анестезиране, ако няма сериозни заболявания, разбира се, които биха довели до усложнения след упойката.

На пазара се предлагат и успокоителни хапчета с тази цел, за които ще ви обяснят на мястото, откъдето ги закупите (вет. клиника или аптека). Успех :)
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта