Юбилеен концерт на анс. Филип Кутев, Пловдив, 25 август

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Юбилеен концерт на анс. Филип Кутев, Пловдив, 25 август

Мнениеот FramarMedia » 10 Авг 2011, 14:01

С шедьовъра на Филип Кутев “Полегнала е Тудора” ще се открие грандиозният спектакъл в Пловдив по повод 60-годишнината на фолклорния състав, носещ името на композитора. След пищен концерт в НДК, певци, танцьори и музиканти идват на лятна сцена „Орфей”, за да представят най-доброто от творчеството си. На 25 август, четвъртък, юбилярите ще претворят живия български фолклор чрез песни, инструментални мелодии, танци и костюми от всички райони на страната. Директорът на световноизвестния ансамбъл, проф. Елена Кутева, вмести в натоварената програма с турнета в САЩ гостуване и в Пловдив, заради любовта на тракийците към фолклора. Най-елитният наш фолклорен състав ще представи емблематичните творби в репертоара си през шестте десетилетия. В центъра на програмата са творбите на големите композитори Филип Кутев и Красимир Кюркчийски. В концерта ще прозвучат песни като "Полегнала е Тудора", "Кажи, Ангьо", "Лале ли си, зюмбюл ли си, тюл ли си" и други популярни и харесвани песни. Инструменталните пиеси на Георги Генов, Георги Андреев и Христофор Раданов пък показват музикалното мислене на по-младата генерация, а три сестри от Пирин и няколко шопкини връщат публиката обратно там, откъдето започва всичко - при извора. Лятна сцена „Орфей” разполага с ограничен брой места за мащабността на събитието, затова организаторите пускат билетите по-рано в продажба на касата пред Община Пловдив.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Юбилеен концерт на анс. Филип Кутев, Пловдив, 25 август

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 18 Сеп 2019, 16:57

Невероятно удоволствие е да гледаш концертите на Фолклорен ансамбъл “Филип Кутев”. Жалко, че много рядко ми се случва да ги видя на живо.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Юбилеен концерт на анс. Филип Кутев, Пловдив, 25 август

Мнениеот petyo62 » 18 Сеп 2019, 17:29

Лош Холестерол 007 написа:Невероятно удоволствие е да гледаш концертите на Фолклорен ансамбъл “Филип Кутев”. Жалко, че много рядко ми се случва да ги видя на живо.

Наистина са феноменални. И аз съм голям почитател на народната музика. :+1:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта