Болка при умъртвен зъб?

Болка при умъртвен зъб?

Мнениеот Mr.Eko » 10 Фев 2014, 13:12

Привет!
Пиша тук, тъй като съм чувал, че се е случвало и на други хора, но не зная какво обяснение е дал стоматологът им!

Преди около месец почувствах болка в зъб, още следващия ден бях при зъболекарката ми! Сложи ми арсен, за да умъртви зъба и ме прати да си ходя!

Това се случи по време на коледните празници и многото почивни дни. Поради тази причина ми се наложи след 4 дни да махна арсена сам, тъй като започна да ме боли, не питайте как се случи това!

Между коледните и новогодишните празници отидох при зъболекарката ми, надявах се, че всичко е наред, след като е умъртвен зъба, извади нерва и сложи пломба!

Още докато го пломбираше, обаче, усетих изненадваща болка, която премина много бързо. До вчера нямах никакви проблеми, днес започна една остра и силна болка, която ме пронизва от време на време!

Как е възможно да боли един умъртвен зъб, когато видях как извади нервите? Възможно ли е да не е изцяло умъртвен зъба и да се получава под пломбата кариес, който да усещам?
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Болка при умъртвен зъб?

Мнениеот Loreyn » 10 Фев 2014, 13:18

Преди време имах подобен проблем, но не помня, дали зъбът беше умъртвен с арсен или с нещо друго, оказа се, че не е обработен добре преди да се затвори! Това е моят опит, не зная дали е възможно да има и други причини :?
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Болка при умъртвен зъб?

Мнениеот mirodent » 11 Фев 2014, 20:00

Mr.Eko написа:Привет!
Пиша тук, тъй като съм чувал, че се е случвало и на други хора, но не зная какво обяснение е дал стоматологът им!

Преди около месец почувствах болка в зъб, още следващия ден бях при зъболекарката ми! Сложи ми арсен, за да умъртви зъба и ме прати да си ходя!

Това се случи по време на коледните празници и многото почивни дни. Поради тази причина ми се наложи след 4 дни да махна арсена сам, тъй като започна да ме боли, не питайте как се случи това!

Между коледните и новогодишните празници отидох при зъболекарката ми, надявах се, че всичко е наред, след като е умъртвен зъба, извади нерва и сложи пломба!

Още докато го пломбираше, обаче, усетих изненадваща болка, която премина много бързо. До вчера нямах никакви проблеми, днес започна една остра и силна болка, която ме пронизва от време на време!

Как е възможно да боли един умъртвен зъб, когато видях как извади нервите? Възможно ли е да не е изцяло умъртвен зъба и да се получава под пломбата кариес, който да усещам?



Здравейте Мр ЕКО,
Съдейки по описанията Ви: " изненадваща остра болка, която премина много бързо" мога да предположа само, че това е болка от ДРУГ ЗЪБ, който е или вече с пулпит или скоро ще стане. Остра болка от умъртвен зъб няма как да има, но от скрито повреден би могло да ирадиира болката на съвсем друго място в съзъбието и да дава илюзия, че боли определен невинен зъб. Посетете пак стоматоложката си, за да Ви прегледа обстойно, а не е лошо да направите панорамна дигитална снимка и да ми я изпратите на мейла за разглеждане - koumdjiev@abv.bg. Taka бих дал по-точно мнение.
Д-р Куюмджиев
0888 890301
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Болка при умъртвен зъб?

Мнениеот Mr.Eko » 12 Фев 2014, 14:52

Оказвате се съвсем прав, вчера и днес, като че ли болката се премести на съседен зъб! Имам вече час за утре при стоматоложката ми!
Благодаря за бързия отговор, който получих! За съжаление не живея в града, където работите, но се радвам, че получих компетентното Ви мнение по въпроса! :) :) :)
По-здрави!
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта