Първият месечен цикъл, кога дойде?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Lyomi » 11 Фев 2014, 15:33

Кога ви дойде първият месечен цикъл? Бяхте ли изненадани от него?

Стресна ли ви този факт, че от тук нататък сте вече девойки и дванайсет пъти в годината ще ви идва месечния цикъл? (Разбира се, в началото не е точно така :D )

Първата година, в която ми дойде ми идваше през месец, не усетих много, че съм девойка! :lol: :lol:

Имах приятелка, която не казваше на майка си, че й е дошъл месечния цикъл и искаше да я води по лекари, :o :o тъй като не знаеше до седемнайстата й годишнина, просто защото не била питала, по думите на приятелката ми!!!! :D :D :D :D :D :D

Как казахте на майките си, :? беше ли ви срам от тях, :oops: всъщност казахте ли им въобще? :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Fancy » 11 Фев 2014, 15:37

Предполагам, че никога няма да забравя този ден! Бях в шок и ужас, едва успях да смотолевя нещо на майка ми, така че да ме разбере какво искам да й кажа!
Вечерта се прибира, тя щастлива и засмяна, помня, че и бонбони беше купила, уж ей така без повод! :D :D :D :D
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2014, 10:46

Беше голям смях, сега като се замисля, но майка ми е виновна, защото никога не ме говорили за това нещо и общо взето, информацията ми беше от приятелки, което е супер голяма грешка :!: Та съответно, когато никога не бях говорила за такива неща с майка ми, ми беше супер трудно да ѝ кажа. Смъмрих и аз нещо и толкова де, после с времето като свикнах с идеята ми беше по-лесно да го споменавам :D :D
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Malina » 22 Апр 2015, 12:07

О, да много ясно, че се притесних! :mrgreen: Бях се спекала много... а майка ми хич не ми казваше нищо!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Леля Живка » 22 Апр 2015, 12:40

Дъщеря ми ми ревеше насреща, когато й дойде, може би съм пропуснала момента, в който да й кажа, че това ще се случи, а моята сестра като малки, беше решила че умира. :mrgreen:
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот nadqta » 23 Апр 2015, 16:50

И аз съм на мнение, че трябва да се говори за тези неща, моята майка ме подготви отрано, но тези неща никога не съм ги приемала за срамни, по-скоро родителите ни карат и правят така, че да се срамуваме!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Lisica » 23 Апр 2015, 17:14

и аз мнгоо се спекох първия път, бях на 12 години и хич не ми беше приятна тази изненада, но какво да се прави, ако имам дъщеря един ден от рано ще и обясня и ще и разкажа за всичко, което би се случило с тялото й.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Леля Живка » 24 Апр 2015, 14:59

nadqta написа:И аз съм на мнение, че трябва да се говори за тези неща, моята майка ме подготви отрано, но тези неща никога не съм ги приемала за срамни, по-скоро родителите ни карат и правят така, че да се срамуваме!

Да, грешката тогава е била моя, много вярно!
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот m0n4eto » 27 Апр 2015, 14:43

амииии, малко бях изненадана, ама не се стреснах :lol: викнах майка ми, а тя ми каза: - Честито! и ми подаде превръзка :lol:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Първият месечен цикъл, кога дойде?

Мнениеот Rali_hr » 27 Апр 2015, 15:21

m0n4eto написа:амииии, малко бях изненадана, ама не се стреснах :lol: викнах майка ми, а тя ми каза: - Честито! и ми подаде превръзка :lol:

Много добре е реагирала майка ти! Преди толкова години, когато и на мен ми се случи беше ужасно, родителите не смятаха за нужно да казват каквото и да е било на децата си, беше ужасно, дълго време скривах тази информация от майка ми! :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта