Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот fawla » 01 Сеп 2017, 11:58

Много е трудно да се живее в голям блок, много хора, държат се нагло, не си плащат, правят се на ударени, все на някой му се шуми, все на някой му е много не знам си какво си, абе... не е работа! Колкото по-малко хора, толкова по-добре. Предимството на новите блокове е, че там семействата са млади и не са така неприятни като възрастните хора.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот vanessa_ » 02 Сеп 2017, 11:15

Моите съседи са млади и много добре се разбираме, има и няколко студенти в блока ни, правят партита, но не ни пречи, понякога пък ние вдигаме повече шум.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот Jolene » 12 Сеп 2017, 14:51

Ама винаги е трудно да се разбере човек с много хора на едно място. Затова нещо си трябва подход. Но не всеки го има, а и не всеки желае да бъде чут и разбран.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот Stark » 11 Окт 2017, 15:34

Съседите могат да са страхотни хора, ако им се даде шанс. Много често ги приемаме за много близки и за това искаме да се караме с тях. :lol: Но не е правилно, и те имат своята логика. Да, има такива, които мръкат за най-малкото, но много често се прекалява с шума, с виковете. Има семейства, които не оставят другите на мира... заслужават да бъдат порицани, заради общия смут.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот Frac » 16 Окт 2018, 09:02

Ние сме в блок и вход с млади семейства, все на нашата възраст, което до някъде е добре. Е, все има изключения. Имахме 3-4 пъти избухливи купони по никое време във входа, които се налагаше да спрем. Абе и ние сме били млади сле се забавлявали, но сякаш повече сме се съобразявали.
Иначе като цяло имам добри съседи. Изключвам само че 3-пъти ми откраднаха засадените китки пред блока, но за тях няма кой да виня, просто защото само подозирам кои са.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Окт 2018, 09:36

Frac написа:Ние сме в блок и вход с млади семейства, все на нашата възраст, което до някъде е добре. Е, все има изключения. Имахме 3-4 пъти избухливи купони по никое време във входа, които се налагаше да спрем. Абе и ние сме били млади сле се забавлявали, но сякаш повече сме се съобразявали.
Иначе като цяло имам добри съседи. Изключвам само че 3-пъти ми откраднаха засадените китки пред блока, но за тях няма кой да виня, просто защото само подозирам кои са.

Никой никога не се е съобразявал и купоните винаги са били луди, нормално е с млади хора. :) Важното е, че сте с хора на вашата възраст, ние живеем в блок само с възрастни хора.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот Венцислав Маринов » 16 Окт 2018, 16:43

Моите съседи са извънредно културни, макар и възрастни. Много хора смятат,че когато остареем ставаме несговорчиви и враждебни, но аз разбрах, че всъщност това вик за помощ, към който човек е необходимо да подходи с търпение. Дълбоко уважавам възрастните хора и съседи, нерядко са ми правили забележки, но винаги съм съумявал да спазя добрия тон и да живеем спокойно и без проблеми. Защото уважението ми към тях и това че ги изслушвам без досада, никога не е оставало неоценено.
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот Dalia » 16 Окт 2018, 18:18

В нашия вход живеят хора от различни поколения. Аз контактувам с всички в рамките на добрия съседски тон, но избагвам личните отношения. Просто ги приемам като хора с които делим обща територия за живеене и всеки си има своята непрекосновеност зад своята жилищна врата. Нямам никакви проблеми с тях, нито те с нас.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот Karina_85 » 01 Ное 2018, 13:21

Най-добре в непосредствена близост човек да няма съседи, но уви..трудно изпълнимо е!
Нашите като цяло са ок. С едните делим един коридор на етажа, съответно сме една идея по-близки, но не чак да си пием ракийката заедно :mrgreen: И с другите нямаме проблеми. Мен като ме дразни някой, примерно като не се съобразяват с часовете за почивка между 14-16 часа, отивам и му казвам директно. Всъщност, това е единственото нещо, заради което имам разногласия с тях.
Ааа, и с един, дето така и не си купи явно пепелник и си изтърсва цигарата през терасата, а пепелта пада на нашата. :evil:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Какви съседи имате – какви са отношенията ви с тях?

Мнениеот velvet_81 » 07 Ное 2018, 12:29

Хубавото е че вашите съседи са по-далечко от нашата къща. Така че много взимане-даване нямаме. Това устройва и мен, и цялото семейство, защото са доста особени. Не поздравяват, обаче се интересуват от това, което ти се случва, клюкарят и така нататък. Като цяло нямаме от какво да се оплачем. Обачеее, като живеехме в апартамент беше ад - някакви купонджии на горния етаж, които дори през седмицата си правеха страшни партита. Нямаше спане. Не искам да се сещам!
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron