Имат ли място бащите в родилна зала?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Апр 2016, 14:50

Интересно тая статия от къде и какво е дошла, след като от години изследванията показват, че присъствието на бащата е много положително. Целувките и докосването му помагат да се отпуска матката и да облекчава болките.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот Alex_mor » 27 Яну 2017, 10:45

Ако бащата иска да присъства, защо да не присъства? :?: Това решение се взема и от двамата, после може да съжали, може и да му хареса един вид. :) Друго е да си там, когато трябва да посрещнеш детето си, по света е практика бащата да присъства на раждането и жената да има подкрепа. Тук е лукс, за който трябва да си платиш...
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот borkova » 09 Фев 2017, 11:12

Моят като го знам какъв е, никога не би се съгласил да присъства :smile: . Някога като раждах, нямаше такива екстри, жената трябва да си свърши работата сама.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2017, 11:12

Alex_mor написа:Ако бащата иска да присъства, защо да не присъства? :?: Това решение се взема и от двамата, после може да съжали, може и да му хареса един вид. :) Друго е да си там, когато трябва да посрещнеш детето си, по света е практика бащата да присъства на раждането и жената да има подкрепа. Тук е лукс, за който трябва да си платиш...

Моят искаше да присъства на раждането, по света е позволено и нещо напълно нормално, тук струва около 250 лева. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот Alex_mor » 14 Мар 2017, 16:43

Което е глупаво, жената има нужда от подкрепа, може би идеята е да не се вижда по какъв начин се държат с нея в болницата и затова тя е сама там, вместо да има подкрепата на мъжа си.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот miron » 21 Мар 2017, 13:24

Аз бих отишъл, особено, че при нас не изглежда родилната зала, като по филмите, където всичко е чисто и поредено, при нас е хорър филм по болниците, бих искал да съм там, за да подкрепям жена си в това забавно предизвикателство, а и така ще съм сигурен, че никой не си позволява да се държи лошо с нея и да я обижда, нещо от което повечето родилки се оплакват.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот kikimoraa » 26 Мар 2017, 11:36

Защо да не присъства таткото н араждането на собственото си дете? Какво толкова лошо, да картинката не емного хубава, но това е началото на един живот. Има различни хора, някои татковци с радост биха присъствали на раждането на своето дете, а други биха припаднали. От човек до човек, разликата е огромна.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот Yunona » 27 Мар 2017, 14:03

miron написа:Аз бих отишъл, особено, че при нас не изглежда родилната зала, като по филмите, където всичко е чисто и поредено, при нас е хорър филм по болниците, бих искал да съм там, за да подкрепям жена си в това забавно предизвикателство, а и така ще съм сигурен, че никой не си позволява да се държи лошо с нея и да я обижда, нещо от което повечето родилки се оплакват.


Забавно предизвикателство, казваш :grin:
Точно там предпочитам да се забавлявам сама, но пък бих предпочела таткото да е някъде наблизо ОТВЪН - хем да не гледа, хем да мога да го повикам, ако почувствам нужда от това.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот Snejna » 27 Мар 2017, 14:19

Аз пък мисля, че точно защото изглежда толкова страшно, таткото трябва да е наблизо, не мисля, че е необходимо да гледа какво се случва под завивката, но да е там, в това студено и страшно място от хорър филм и да бъде с любимата си. Защото виждате ли какво излиза "твърде е страшно да отида, имам избора и няма да ходя", ами за жената не е ли страшно, при положение че и я очаква едно напълно непознато и страшно преживяване?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Имат ли място бащите в родилна зала?

Мнениеот Lili_gagarin » 06 Апр 2017, 14:11

Няма лошо, раждането на живот е страхотно, и не е нужно да е ужасно, както някой решава да снима плацентата, да снима самото излизане на бебето, могат да се запечатат хубави кадри и хубави спомени!
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron