С какво прогонвате хлебарките?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Elica » 23 Яну 2015, 13:57

Slavena написа:за щастие у нас няма хлебарки, иначе съм чувала, че има и машинки против хлебарки и гризачи, дали действат? :roll:

Тези уреди не вършат никаква работа, бяхме всели такъв на село за къщата, но нямаше никакъв ефект. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Kaya » 02 Авг 2016, 15:38

Най-ефикасно е когато се извикат специалисти, които да напръскат. У нас имаше много хлебарки истински ужас, от както напръскаха нямаме тези проблеми.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот analizatorka » 09 Авг 2016, 12:54

Преди да се повикат специалистите се пробват машинки, хапчета, кубчета и какви ли още не средства срещу хлебарките :smile: . Може би от значение е и района, в който се намира дома. Някои не са имали този проблем никога.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот silver933 » 09 Авг 2016, 15:27

analizatorka написа:Преди да се повикат специалистите се пробват машинки, хапчета, кубчета и какви ли още не средства срещу хлебарките :smile: . Може би от значение е и района, в който се намира дома. Някои не са имали този проблем никога.

Дали може да има значение района?! У нас нямаме хлебарки, а бяхме в една квартива, в която имаше много. Не сме живеели по различен начин отколкото живеем сега.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Elica » 10 Авг 2016, 10:00

silver933 написа:
analizatorka написа:Преди да се повикат специалистите се пробват машинки, хапчета, кубчета и какви ли още не средства срещу хлебарките :smile: . Може би от значение е и района, в който се намира дома. Някои не са имали този проблем никога.

Дали може да има значение района?! У нас нямаме хлебарки, а бяхме в една квартива, в която имаше много. Не сме живеели по различен начин отколкото живеем сега.

Сигурно зависи и от качеството на тръбите и състоянието на мазето, може би. :roll: Но щом на някои места няма, може да си е от района също. :) май в панелените блокове има най-много.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот pravilno » 10 Авг 2016, 10:04

И аз съм склонна да вярвам, че районът има значение или като причина може да бъде и калпава канализация. На много места съм живяла и само един-два пъти ми се е случвало да попадна на хлебарки.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот *Пролет* » 07 Дек 2018, 16:42

С годинити установих че най-много помагат онези черни кубчета от аптеката. Хем не са и скъпи, слагам няколко из жилището и после няма хлебарки.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Tinki » 10 Дек 2018, 16:38

Тая напаст има ли прогонване? Много коварни животинки, с които само ХЕИ може да си справи. :lol:
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Frac » 28 Дек 2018, 17:35

Ползвайм Айкън и съм много доволна. Не е препоръчителен, ако в къщата има пълзящи бебета или домашни любимци. Иначе е много ефикасен.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Dalia » 28 Дек 2018, 19:06

Аз съм прогонила хлебарките от нас с Фендона, но да ви кажа под секрет, не е от тази, която продават в малки шишенца, а имам приятелка, която работи в такъв отдел за изтребване на вредители, че тя ми отлива в едно малко шишенце :lol: Пак е на наши и на ваши. Но и от тази от ветеринарната апртека съм купувала и пак не е лоша.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron