С какво прогонвате хлебарките?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот draga.mihova » 14 Фев 2014, 17:32

От скоро заради храната на котката, която стои в банята, започната да се появяват хлебарки и то не какви да е, а огромни екземпляри. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Понякога се чудя хлебарките или котката изяжда повече храна! Не зная, как не са изнесли хладилника или котката, докато спи!
:o :o :o
Шегата е шега, но наистина хлебарките са големи и са много, от скоро като, че се излюпиха и малки, много зле положението. :oops: Разбира се, че съм пробвала от всичко, което са ми предложили, но тези са нов вид, не бях виждала такива! :shock: :shock:

Тези са кафяви, издължени, не са така дебели като черните и умират по-лесно от черните, но никакъв препарат не им действа.

Пробвах Райт и всичко, което ми предложиха в агроаптеката и от магазините за домакински препарати… какви ли не къщички и подобни!

Кажете ми за препарат, който е наистина ефикасен и работи срещу тези специални хлебарки – неуязвими, но не просто да ги убива, ако може да ги прогонва напълно, ще е още по-добре!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот m.vulev » 14 Фев 2014, 17:39

В агроаптеките се продава един препарат казва се Регент, напълно безопасен е за котката и се мори от раз!!!! На всичкото отгоре е супер евтино!!!! ;)
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 19:29

draga.mihova написа:От скоро заради храната на котката, която стои в банята, започната да се появяват хлебарки и то не какви да е, а огромни екземпляри. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Понякога се чудя хлебарките или котката изяжда повече храна! Не зная, как не са изнесли хладилника или котката, докато спи!
:o :o :o
Шегата е шега, но наистина хлебарките са големи и са много, от скоро като, че се излюпиха и малки, много зле положението. :oops: Разбира се, че съм пробвала от всичко, което са ми предложили, но тези са нов вид, не бях виждала такива! :shock: :shock:

Тези са кафяви, издължени, не са така дебели като черните и умират по-лесно от черните, но никакъв препарат не им действа.

Пробвах Райт и всичко, което ми предложиха в агроаптеката и от магазините за домакински препарати… какви ли не къщички и подобни!

Кажете ми за препарат, който е наистина ефикасен и работи срещу тези специални хлебарки – неуязвими, но не просто да ги убива, ако може да ги прогонва напълно, ще е още по-добре!

имаше някаква паста-австрийски или немски продукт, баба ми си умори хлебарките с нея
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот lussy » 21 Фев 2014, 17:54

pepa1974 написа:
draga.mihova написа:От скоро заради храната на котката, която стои в банята, започната да се появяват хлебарки и то не какви да е, а огромни екземпляри. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Понякога се чудя хлебарките или котката изяжда повече храна! Не зная, как не са изнесли хладилника или котката, докато спи!
:o :o :o
Шегата е шега, но наистина хлебарките са големи и са много, от скоро като, че се излюпиха и малки, много зле положението. :oops: Разбира се, че съм пробвала от всичко, което са ми предложили, но тези са нов вид, не бях виждала такива! :shock: :shock:

Тези са кафяви, издължени, не са така дебели като черните и умират по-лесно от черните, но никакъв препарат не им действа.

Пробвах Райт и всичко, което ми предложиха в агроаптеката и от магазините за домакински препарати… какви ли не къщички и подобни!

Кажете ми за препарат, който е наистина ефикасен и работи срещу тези специални хлебарки – неуязвими, но не просто да ги убива, ако може да ги прогонва напълно, ще е още по-добре!

имаше някаква паста-австрийски или немски продукт, баба ми си умори хлебарките с нея


Ако разбереш името можеш ли да ни споделиш? :? Дали го има в Лидъл?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот pepa1974 » 21 Фев 2014, 20:16

pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот exultras » 14 Яну 2015, 13:56

Аз пръсках с какво ли не... Първо беше райд, после някакъв сръбски инсектицид и накрая фронтлайн комбо.

За съжаление нямах ефект и се принудих да използвам фирма за пръскане срещу хлебарки preventa

Пичовете дойдоха с една камионетка и напръскаха целия ми апартамент. Малко се поизмъчих с местенето на домакинските уреди, ама резултата беше добър.

Лично препоръчвам специализираните услуги и профилактика през няколко месеца!
exultras
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2015, 13:54

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Kaya » 21 Яну 2015, 11:42

exultras написа:Аз пръсках с какво ли не... Първо беше райд, после някакъв сръбски инсектицид и накрая фронтлайн комбо.

За съжаление нямах ефект и се принудих да използвам фирма за пръскане срещу хлебарки preventa

Пичовете дойдоха с една камионетка и напръскаха целия ми апартамент. Малко се поизмъчих с местенето на домакинските уреди, ама резултата беше добър.

Лично препоръчвам специализираните услуги и профилактика през няколко месеца!

Да бе, супер звучи, само че тази услуга и профилактиката ѝ 100% са доста скъпо удоволствие ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2015, 15:58

само с разни спейове, тип РАЙД, за щастие досега не са се появявали хлебарки, които да ми се дърпат ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Lili_pili » 22 Яну 2015, 18:13

И аз ги пръскам, после слагам едни квадратчета, действа май :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: С какво прогонвате хлебарките?

Мнениеот Slavena » 23 Яну 2015, 12:49

за щастие у нас няма хлебарки, иначе съм чувала, че има и машинки против хлебарки и гризачи, дали действат? :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта