На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот Mon_ton » 07 Яну 2016, 13:00

Bambaa написа:
Pipilota написа:Аз не виждам какво ти взема градината, а само ти дава - социален живот, правилните навици, изгражда самостоятелни личности, които трябва да се научат как сами да се справят с ежедневните трудности, когато мама я няма да ѝ се оплачат. ;) Но всеки има право да си гледа детето у дома, но не вярвам, че има плюсове на това. :)

Изцяло зависи от самите родители, явно си като по-голямата част от родителите, които си разлигавят децата, амапосле детската градина и децата в нея са виновни и идва при теб за помощ, а ти на това ако казваш хубаво....

Ти колко деца имаш, Bambaa? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Яну 2016, 12:36

Не знам кой си разлигавя децата, ама обикновено тея дето много говорят, после техните деца са най-лигави. :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот Mon_ton » 12 Яну 2016, 13:26

rabotnata pchela написа:Не знам кой си разлигавя децата, ама обикновено тея дето много говорят, после техните деца са най-лигави. :lol: :lol: :lol:

Разбира се има много хора, които си мислят, че е най-добре детето им да е вкъщи, да няма контакт със сегашните деца, които са много лоши, елементарни, част от масата, разлигавени, смотани и т.н. :) Но все пак мислете, от тази гледна точка, че някоя лигаво създание ходило на детска градина утре може да ви е снаха/ зет. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот Malina » 12 Яну 2016, 18:15

Mon_ton написа:
rabotnata pchela написа:Не знам кой си разлигавя децата, ама обикновено тея дето много говорят, после техните деца са най-лигави. :lol: :lol: :lol:

Разбира се има много хора, които си мислят, че е най-добре детето им да е вкъщи, да няма контакт със сегашните деца, които са много лоши, елементарни, част от масата, разлигавени, смотани и т.н. :) Но все пак мислете, от тази гледна точка, че някоя лигаво създание ходило на детска градина утре може да ви е снаха/ зет. :lol:

Има истина, че повечето деца са лоши, но стават лоши в училище, а от там бягане няма, да дадат оправдание родителите им защо се получава така..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот zhana.spa » 14 Яну 2016, 00:48

истината е че при правилен подход - най-важното влияние на децата оказва примера който виждат вкъщи, а другите социални контакти са просто неизбежни и необходими. Като им обръщаме достатъчно внимание , няма да търсят примера навън
zhana.spa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2016, 00:31

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот Malina » 14 Яну 2016, 08:49

zhana.spa написа:истината е че при правилен подход - най-важното влияние на децата оказва примера който виждат вкъщи, а другите социални контакти са просто неизбежни и необходими. Като им обръщаме достатъчно внимание , няма да търсят примера навън

Имаш право. В градината ни е пълно с различни деца. Ако всички ги уеднаквявахме и правихме някакви.. нямаше да имаме проблеми с едно дете, а друго изобщо. Точно хората, парадиращи с най-добър подход и грижи, децата им са проблемни. Може би целия подход и тормоз у дома се избива някъде, не знам ако не ходеха на градина къде щеше да е техния одушник да се отпуснат...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот iwoni » 05 Фев 2016, 12:36

Щом като е измислена градината, значи все някакви ползи има от нея :grin: . Аз не бях много доволна от една от учителките, но това не означава, че трябва да я заклеймявам. Или че детето ми в началото често е боледувало - ами това е принципа на израстване, ходиш ли на градина! Всяко нещо с хубавите и лошите си страни.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Фев 2016, 14:26

Не знам дали детето, ако не ходи на градина няма да боледува.. А като тръгне после на училище нали пак ще се сблъсква с вируси, с които имунитета му ще трябва да се бори и да се изгражда тогава. Сега и училището ли да откажем?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: На детска градина или вкъщи – къде е по-добре?

Мнениеот pravilno » 08 Фев 2016, 11:56

Ваня Стойчева написа:Не знам дали детето, ако не ходи на градина няма да боледува.. А като тръгне после на училище нали пак ще се сблъсква с вируси, с които имунитета му ще трябва да се бори и да се изгражда тогава. Сега и училището ли да откажем?


Даже ако боледува в училище повече, ще му е трудно да наваксва с уроците, а в градината не изпуска кой знае какво. По-добре като малко да си мине през дежурните болести, че като голямо зорът е по-голям :grin:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта