От кога да започна да нанасям нощен крем?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот Loreyn » 19 Фев 2014, 11:21

Преди години не използвах крем – никакъв, защото кожата ми лесно се омазняваше и какъвто и да сложех много скоро кожата ми се покриваше с лъскавина, а малко по-късно и с пъпчици.

От едно време насам, обаче започнах да използвам крем само нощем, без да бъде нощен самия крем.
Чувствам, че след като премахна грима и замърсяванията с каквито и да било продукти, кожата ми подсъхва много, за разлика от сутрин, когато измивам лицето си само с хладка вода и не усещат тази сухота!

Та се чудех, от каква възраст е добре да започне да се използва нощен крем, след или преди 30-те? Що се отнася до дневен, все още не изпитвам необходимост да нанасям сутрин, а трябва ли?
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот Nightmare » 19 Фев 2014, 11:24

По принцип, мисля, че е добре да използваш крем, който е по-скоро като гел, продават се такива специално за мазна кожа, те хидратират и не омазняват допълнително, особено през зимата.
До колкото съм запозната е добре дневният и нощен крем да са на една марка, тъй като съм чела, че нощният продължава действието на дневния, така че мисля, че няма определена възраст, от която трябва задължително да започнеш да нанасяш нощен крем! ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот nadia_stef » 13 Мар 2014, 01:21

Повечето хора,чувайки за нощен крем го асоцират с бръчки...уви нощните кремове не са само против бръчки, има просто възстановяващи, хидратиращи и т.н. така ,че изпозлването на един възстановяващ крем например никога не е излишен, независимо на колко години си! Въпросът е сама, познавайки типа си кожа и съобразявайки се с годините да подбереш точния за теб!:)))
nadia_stef
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2014, 01:07

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот SilviyA.. » 25 Мар 2014, 15:44

Дневен и нощен крем, могат да се използват след 20/21 години, и даже е задължително, за да се запази кожата свежа и млада за по-дълго време. Трябва само да избереш подходящи за твоя тип кожа и възраст. Естествено в различна възраст кожата има и различни нужди.
SilviyA..
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Мар 2014, 12:01

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот beautymaniac » 26 Мар 2014, 16:18

И аз съм съгласна, че след 20 години може и трябва да се използват подходящи кремове.
Ако имаш възможност, а и най-добре, посети и се посъветвай с дерматолог. Той най-добре ще те насочи какви и кои кремове са най-подходящи за твоята кожа.
Аз последно ползвам нощен крем с ирис на Веледа, отново поръчан от ягодка, но марката се предлага навсякъде - има я и в онлайн аптеката на Фрамар. Аз съм много доволна и с удоволствие бих опитала и други техни продукти :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот Lyomi » 26 Мар 2014, 17:44

beautymaniac написа:И аз съм съгласна, че след 20 години може и трябва да се използват подходящи кремове.
Ако имаш възможност, а и най-добре, посети и се посъветвай с дерматолог. Той най-добре ще те насочи какви и кои кремове са най-подходящи за твоята кожа.
Аз последно ползвам нощен крем с ирис на Веледа, отново поръчан от ягодка, но марката се предлага навсякъде - има я и в онлайн аптеката на Фрамар. Аз съм много доволна и с удоволствие бих опитала и други техни продукти :)

Не зная как е при вас, но след като вечер почистя грима си с мляко, а след това с измиващ гел кожата ми доста се изсушава, ако не й сложа крем на сутринта ми опъва, като суха, а всъщност лъщи, т.е. има себум - мазна е, много странно, какъв крем трябва да нанасям в такъв случай, според вас?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот beautymaniac » 02 Апр 2014, 14:43

Опитвала ли си продукти на азиатските марки като Шисейдо, Косе, Миша? Техните продукти по принцип са с добра поносимост от такъв тип кожа.
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот lussy » 02 Апр 2014, 16:20

beautymaniac написа:Опитвала ли си продукти на азиатските марки като Шисейдо, Косе, Миша? Техните продукти по принцип са с добра поносимост от такъв тип кожа.

С какъв произход са продуктите на тези марки? :?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот Ася_Н » 11 Фев 2019, 15:01

Чела съм че около 30-та година е добре да се почне с нощните кремове.
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33

Re: От кога да започна да нанасям нощен крем?

Мнениеот violeta_tsvetanova » 11 Фев 2019, 16:16

И аз винаги съм имала сравнително мазна кожа на лицето и не съм си правила труда да слагам кремове. По принцип си слагам сутрин след душ, когато трябва да подготвя кожата си за нанасянето на грим. Забелязала съм, че когато използвам хидратиращ крем, кожата ми се омазнява много по-малко. Та, моето скромно мнение е, че дори да имате мазна кожа, тя сигурно пак се нуждае от хидратация. Иначе сестра ми има много суха кожа и за да няма толкова много бръчки (тя е на 30 години) използва нощен крем, маски за лице, обикновен хидратиращ крем през деня и още много продукти.
violeta_tsvetanova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:48


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron