Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот valiopaf » 20 Фев 2014, 13:23

Здравейте,преди години бях чул от някъде, че има евтини зъболекарски услуги, при които плащаш само материалите, не и самата манипулация.

Разбира се, че се оставяш в ръцете на студенти по стоматология, а не на завършили такива, но има хора, които непрекъснато наблюдават случващото се и всяка тяхна стъпка!
Именно това се водеха като евтини зъболекарски услуги за хора, които не могат да си позволят да отидат (дори по здравна каса) на стоматолог, не зная дали съществуват още!

Не зная къде другаде се изучава дентална медицина, говоря за стоматологичния институт до Военна болница – София, предполагам това се случва и в другите по-големи градове!
Мой много близък приятел е закъсал със зъбите и парите едновременно, а и аз не мога да му помогна, затова пиша тука, искаше ми се да знам дали са мит евтините зъболекарски услуги или все още си съществува това като практика?!
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот Mr.Eko » 20 Фев 2014, 13:27

Абе и аз съм чувал такова нещо, ама май е добре да подбереш от някой по-горен курс - 4 или 5 :D :D :D :D иначе е опасно :lol: :lol:
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот djudjanka » 20 Фев 2014, 14:12

И аз съм чувала за такива услуги, няма лошо, нали и младите лекари трябва да започнат от някъде. Въпросът е да е проверен и сигурен човек, а не някой шарлатанин, все пак това е сериозна работа.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот mirodent » 24 Фев 2014, 20:04

valiopaf написа:Здравейте,преди години бях чул от някъде, че има евтини зъболекарски услуги, при които плащаш само материалите, не и самата манипулация.

Разбира се, че се оставяш в ръцете на студенти по стоматология, а не на завършили такива, но има хора, които непрекъснато наблюдават случващото се и всяка тяхна стъпка!
Именно това се водеха като евтини зъболекарски услуги за хора, които не могат да си позволят да отидат (дори по здравна каса) на стоматолог, не зная дали съществуват още!

Не зная къде другаде се изучава дентална медицина, говоря за стоматологичния институт до Военна болница – София, предполагам това се случва и в другите по-големи градове!
Мой много близък приятел е закъсал със зъбите и парите едновременно, а и аз не мога да му помогна, затова пиша тука, искаше ми се да знам дали са мит евтините зъболекарски услуги или все още си съществува това като практика?!



Действително студентите трябва да практикуват " на някого" и в обучението им влиза задължението да си намерят пациенти за пломби, коронки, мостове и протези. Работата се извършва под пълен контрол от асистент и малко е вероятно да се случи "фал", дори нещата се изработват по всички критерии на качествения контрол. Дали все още да си студентски пациент е напълно безплатно не знам,защото съм минал по този път преди доста години, но не пречи да се попита в денталния факултет към МА-София или другите във Варна, Пловдив, Плевен.
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот lori68d » 29 Сеп 2014, 18:29

Вече ме одобриха за комплексен пациент и започвам лечение.Заплаща се,но е символично.Попаднах на много добра студентка и се надявам всичко да е наред.Ще има болка,но страха ми е по голям.Работят си по програми,така ,че отиваш на място и търсиш .Ще ви държа в течение с целия процес и се надявам след месеци да съм супер.;-)
lori68d
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 18:19

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот luchia@marco » 30 Сеп 2014, 13:10

lori68d написа:Вече ме одобриха за комплексен пациент и започвам лечение.Заплаща се,но е символично.Попаднах на много добра студентка и се надявам всичко да е наред.Ще има болка,но страха ми е по голям.Работят си по програми,така ,че отиваш на място и търсиш .Ще ви държа в течение с целия процес и се надявам след месеци да съм супер.;-)

Много ме зарадва с тази новина и се надявам да е всичко ок и при теб, но защо след месеци, колко дълго продължава този процес? :?
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот lori68d » 08 Окт 2014, 19:53

Да,при мен ще продължи с месеци,защото съм много зле.Много са внимателни и се стараят.Малко ме е страх от ваденето,но и това ще мине.Важен е крайният резултат.
lori68d
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 18:19

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот borislav9stankov » 10 Окт 2014, 19:50

Здравей те можели някои да ми каже ,как мога да се сваржа с някои студент.Много сам зле сас зъбите но нямам финансови средстава.Ще бада много благодарен.
borislav9stankov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2014, 19:42

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот Рангел Рангелов » 14 Окт 2014, 13:08

Здравейте! Аз също бих искал да се свържа с тези студенти! Дайте някакви адреси, телефони. Предварително Благодаря!
Рангел Рангелов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Окт 2014, 12:25

Re: Мит ли са евтините зъболекарски услуги?

Мнениеот belleville » 14 Окт 2014, 14:47

До колкото виждам никой не е много наясно, но за закъсалите - ако в университета във вашия град има дентална медицина или имате познат, който да може да ви свърже, просто го направете. В крайна сметка не всички студенти имат всеки ден упражнения и то в този вид, както пише по-горе става с уговорки и звънене, а и трябва одобрение, до колкото разбирам. Ако lori68d пише, нека каже как се е свързал и да помогне на останалите питащи
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта