Витамините, които хранят очите

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот zlatarski_ » 01 Мар 2014, 19:12

Аз съм много доволен от лутеина на хайа лабс :)
zlatarski_
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Фев 2014, 10:13

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот Radoslav88 » 12 Мар 2014, 11:33

zlatarski_ написа:Аз съм много доволен от лутеина на хайа лабс :)

Добре дозиран продукт е. Можеш да прегледаш предишните ми постове и да добавиш поне витамините.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот MGB » 28 Окт 2016, 16:19

Хубаво е да избираме и такива храни, които също ни дават нужните витамини, които да се грижат за зрението ни, а не само да разчитаме на тези от аптеката.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот Био доктор » 28 Окт 2016, 17:24

Най-добрата "храна" за окото е добрата хигиена на окото. Опитайте като работите на компютър на всеки час да осигурите на очите поне едни пет минути грижа. Спираш работа, затваряш очи притискаш ги с ръце и ги разтъркваш... Хубаво е да се избягва тютюневият дим поне в затворено помещение да не се пуши. Добре е при отопление въздуха в помещението да не е прекалено сух да не се зачервяват очите... И като цяло след по-продължителна работа пред компютъра на работното място, като излезете не се чувствайте длъжни да заседнете и в дома си пред компютъра, дайте възможност на тези очи да почиват, иначе каквито и витамини да ползвате, както и да ги комбинирате смисъла ще е близък до нулата...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот roksana » 31 Окт 2016, 10:50

Това с яденето на повече моркови мит ли е или не в крайна сметка?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот Локумът » 01 Ное 2016, 16:22

roksana написа:Това с яденето на повече моркови мит ли е или не в крайна сметка?

Има твърдения, че всъщност витамините биха помогнали, мой познат твърди, че е свалил нисък диоптър на очината с огрмно количество ядене на моркови. От друга страна, факта, че ги изморяваме адски много в наши дни е истина и както казва Био доктор трябва да спазваме някаква хигиена. Затова на повечето фирми, където се работи накомпютър вече почнаха да настояват служителите да си почиват на всеки час за да им починат очите. Това е начин да се запази здравето на окото.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Ное 2016, 16:41

За мен е по-важно да се правят почивки за очите, това е най-важното.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот Nightmare » 02 Ное 2016, 10:54

Има и упражнения за очи, които ги поддържат в добро състояние. Съчетани с витамини, мисля, че положението ще е доста приемливо.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот nefertiti » 02 Ное 2016, 13:04

Био докторe, това с разтъкрането на очите, може да е полезно за зрението, ама докарва пачикрак. Жените там не смеем да пипаме и даже кремовете нанасяме с потупване, само и само да не разтъркваме :) .Няма ли как да сме хем здрави, но и красиви?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот fawla » 02 Ное 2016, 13:30

nefertiti написа:Био докторe, това с разтъкрането на очите, може да е полезно за зрението, ама докарва пачикрак. Жените там не смеем да пипаме и даже кремовете нанасяме с потупване, само и само да не разтъркваме :) .Няма ли как да сме хем здрави, но и красиви?

Наистина ли?! :shock: Аз си мажа и си търкам очите колкото си искам, и изобщо не съм седнала да мисля за пачи крак. :shock: Ти ме шокира. :mrgreen:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron