Витамините, които хранят очите

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Витамините, които хранят очите

Мнениеот Коцева » 20 Фев 2014, 15:58

Преди месец започнах нова работа, основно пред компютър. По 9 – 10 часа не мога да помръдна поглед от него! Освен това нося очила, но за този един месец, мисля, че диоптъра ми е скочил-не съм ходила на преглед! :geek: :geek:

Преди време си взимах витамини на Допелхерц с лутеин, но като че ли не усетих съществена разлика. Сега ми трябват спешно витамини, които хранят очите, преди да съм останала без тях! :lol:

Пробвали ли сте витамини, които имат осезаем ефект върху очите, не зная дали има капки, които могат да действат също толкова добре, :roll: може би трябва да се сдобия и с такива?

Доста реклами се въртят по телевизията за витамини за коса, нокти, съответно и такива, които хранят очите, но на мен ми трябва бърз и качествен ефект – кажете ми! :!: :!:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот franky » 20 Фев 2014, 16:02

Останах доволна от Супер Вижън с лутеин, има много и различни добавки, не зная дали една действа повече от друга, но основната им съставка, мисля е лутеин ;)
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 19:01

franky написа:Останах доволна от Супер Вижън с лутеин, има много и различни добавки, не зная дали една действа повече от друга, но основната им съставка, мисля е лутеин ;)

Какво е лутеинът? В смисъл, как действа на очите-подсилва ли ги? :oops:
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот choki_moki » 21 Фев 2014, 17:35

Лутеина е каротеноид, който се усвоява 5 пъти по-бързо и лесно от бета-каротена. Съдържа се в зелените листа на зеленчуците. Известен е като антиоксидант. Лутеина се свързва с ретанни белтъци и се натрупва в ретината и лещата. Хубаво е да подбереш продукт, който представлява комплексна формула от съставки като вит.А, антиоксиданти, лутеин, зеаксантин, мастни киселини и т.н.
Сестра ми е диабетичка от 13 години и за да предпази зрението си си взима различни продукти. До скоро ползваше ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛЮС, а от няколко месеца и поръчвам HAYA LABS Lutein Plus Eye Complex. За сега няма проблеми с очите, което е учудващо имайки се в предвид, че поддържа сравнително високи нива на кръвна захар.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот pepa1974 » 22 Фев 2014, 10:31

choki_moki , с рецепта ли се закупуват продуктите, които взема сестра ти и има ли опасност от странични ефекти?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот choki_moki » 22 Фев 2014, 18:13

Първият продукт си го купуваше от аптеката, а другият аз й го поръчах от сайт за хранителни добавки. Не се купуват с рецепта, но ендокриноложката й препоръча да ползва такива продукти. Не съм я чула да се оплаква от нещо, а и това са вещества, които се съдържат в зеленчуците, така че не ми се вярва да навредят по някакъв начин. Имай в предвид, че тя честичко "забравя" да си бие инсулина, и поне според мен тези продукти й помагат доста.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот rozaliq » 25 Фев 2014, 13:18

Здравейте, този лутеин е много добър http://apteka.framar.bg/30036302/%D0%B1 ... C%D0%B3-60. Има и само лутеин, но тази комбинация е супер бързо действаща и без странични ефекти.
rozaliq
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Фев 2014, 12:46

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот Radoslav88 » 26 Фев 2014, 14:42

За очите най-важните съставки са: витамин А, лутеин, екстракт от гроздове семе, както и аминокиселините богати на сяра (Таурин и Цистеин), така че търсете продукт съдържащ всичките или поне по-голяма част от въпросните съставки.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот mangusta » 26 Фев 2014, 17:36

Radoslav88 написа:За очите най-важните съставки са: витамин А, лутеин, екстракт от гроздове семе, както и аминокиселините богати на сяра (Таурин и Цистеин), така че търсете продукт съдържащ всичките или поне по-голяма част от въпросните съставки.

Понеже скоро търсих такива продукти се оказва, че най-често се съдържа или едното или другото, много рядко тези съставки са накуп!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Витамините, които хранят очите

Мнениеот Radoslav88 » 28 Фев 2014, 12:03

mangusta написа:
Radoslav88 написа:За очите най-важните съставки са: витамин А, лутеин, екстракт от гроздове семе, както и аминокиселините богати на сяра (Таурин и Цистеин), така че търсете продукт съдържащ всичките или поне по-голяма част от въпросните съставки.

Понеже скоро търсих такива продукти се оказва, че най-често се съдържа или едното или другото, много рядко тези съставки са накуп!

Може да комбинирате 1 комплексна формула + 1 допълнителна съставка. По-горе са дали няколко варианта за комплексни формули, така че изберете тази с най-пълен спектър от съставки.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron