Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 12 Мар 2015, 16:02

А защо не осиновите безпородно :?:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Lollipop » 16 Мар 2015, 11:31

renetka написа:А защо не осиновите безпородно :?:

Понякога хората не искат, не мисля, че е и причина да ги съдим, все пак е важното как се гледа животното. В наши дни се превръща в лошо дело това, да имаш породисто животно, но съм забелязала, че голяма част от хората, които имат подобни твърдения, всъщност имат хубави породисти кучета със страхотно родословно дърво. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 17 Мар 2015, 13:09

Lollipop написа:
renetka написа:А защо не осиновите безпородно :?:

Понякога хората не искат, не мисля, че е и причина да ги съдим, все пак е важното как се гледа животното. В наши дни се превръща в лошо дело това, да имаш породисто животно, но съм забелязала, че голяма част от хората, които имат подобни твърдения, всъщност имат хубави породисти кучета със страхотно родословно дърво. :)

Не мога да се съглася.
Едно 90% от уж породистите кучета, които виждаш, че и повече, нито са с родословие, нито са от развъдник. Напротив - те са плод на междусъседско развъждане или идват от пъпи милс (puppy mills). Не казвам, че е лошо дело, но съм изключително ЗА, когато искаш породно куче да отидеш и да заплатиш за него в лицензиран развъдник, а не да дадеш 200 лева по интернет и по този начин да стимулираш бясното безотговорно развъждане на незнайно колко здрави породоподобни кучета.

Съжалявам, но ми е много болна темата!
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Мар 2015, 13:23

Никой не говори за този вид домашни любимци, но всеки има право на избор. ;) Така или иначе, ако някое животно вече е направено и е ФАКТ, кой може да ти забрани да си го купиш и по междусъседски начин? Но и аз съм съгласна, че като кажеш, че искаш да си купиш куче всички те нападат, а масово кучкарите са с кучета с порода!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 19 Мар 2015, 13:19

Купувайки стимулираш това развъждане! Като си си продал в Продавалник кученцата, които са плод на "аз симам бигълка, Иван има бигъл, ай да си направим бигълчета". Нищо, че хич не покриват стандартите на породата, нищо, че не е ясно какви генетични болести носят. Та, като си ги продадеш в Продавланик, дали няма и следващата година да се изкушиш пак? И после защо сме затрупани с безпризорни кучета...ми ей, затова :x
За другото - зависи какво имаш предвид под "кучкари"...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Мар 2015, 12:52

Виж сега, аз имам 2 кучета - и двете осиновени. И бих казала, че са безпородни, да, макар че едното прилича на пинчер. Все пак не съм от привържениците, които опират вилата във врата и твърдят, че е най-добре да се осиновява. А хора, които държат да изкажат подобно мнение, знаят подробностите за болестите, дори и сложните им имена, каузите им са свързани с животни и изобщо онези, които целия град ги знае, че са кучкари - е как па все са с породисти кучета?! Един не съм видяла да си води куче, което и Господ не му знае произхода, а нас карат и обвиняват, ако искаме куче по поръчка, е не е ли лицемерно?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 21 Мар 2015, 13:29

Поздравления, че сте осиновили!
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Mon_ton » 23 Мар 2015, 18:02

На мен много ми харесват дребните кученца, а и лесно могат да се контролират от хората, дори и от малките човечета ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 23 Мар 2015, 18:06

По закон е забранено дете под 14 години да разхожда куче.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Pipilota » 23 Мар 2015, 18:26

renetka написа:По закон е забранено дете под 14 години да разхожда куче.

О то кое е забраненео, но всеки дава на детето си да води кученцето в парка ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта