Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 23 Мар 2015, 18:30

Pipilota написа:
renetka написа:По закон е забранено дете под 14 години да разхожда куче.

О то кое е забраненео, но всеки дава на детето си да води кученцето в парка ;)

В интерес на истината, това е може би единственото нещо в тази област, с което съм съгласна :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Мар 2015, 21:28

Ако е някой мъник тип плъх на каишка не пречи, но съм виждала доста големи едри кучета да ги водят малките деца, което е обидно!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот kauda » 24 Мар 2015, 10:12

Ваня Стойчева написа:Ако е някой мъник тип плъх на каишка не пречи, но съм виждала доста големи едри кучета да ги водят малките деца, което е обидно!

Просташко по-скоро! И аз съм виждала, за съжаление. Иначе за детето няма значение какво куче ще има, важното е да е гледано правилно животното и да е кротко. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 25 Мар 2015, 12:18

Ваня Стойчева написа:Ако е някой мъник тип плъх на каишка не пречи, но съм виждала доста големи едри кучета да ги водят малките деца, което е обидно!

Не е само там въпроса...Какво правим, когато се яви второ куче и примерно се поскарат с въпросния мъник, да не кажем и по-лошо...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Anka » 25 Мар 2015, 12:57

Всеки, който мисли за собствената си безопасност и за безопасността на околните не би давал кучето си на детето си, особено пък, ако е по-голяма порода, независимо от възрастта. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 26 Мар 2015, 13:37

Anka написа:Всеки, който мисли за собствената си безопасност и за безопасността на околните не би давал кучето си на детето си, особено пък, ако е по-голяма порода, независимо от възрастта. :roll:

Да допълня - и за безопасността на кучето и околните кучета ;)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Elica » 26 Мар 2015, 13:45

Аз не съм голям привърженик на гледането на куче и на дете едновременно, не заради това, че кучето ще го изяде, или ще го зарази с купища болести, а защото в голяма част от случаите става едното за сметка на другото. Или пък ангажиментите идват в повече и обикновено кучето ходи на разходка за по 10 минути, а има нужда от час.. :)) Когато хлапето поотрасне и може да поема отговорност, то тогава е супер време за възраждането на такъв тип приятелство :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот renetka » 26 Мар 2015, 13:46

Elica написа:Аз не съм голям привърженик на гледането на куче и на дете едновременно, не заради това, че кучето ще го изяде, или ще го зарази с купища болести, а защото в голяма част от случаите става едното за сметка на другото. Или пък ангажиментите идват в повече и обикновено кучето ходи на разходка за по 10 минути, а има нужда от час.. :)) Когато хлапето поотрасне и може да поема отговорност, то тогава е супер време за възраждането на такъв тип приятелство :)

Това единствено и само зависи от човека (родител) :!: :idea:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Elica » 26 Мар 2015, 14:26

renetka, права си разбира се. Но аз гледам по нещата, около мен. Виждам хора, които нямат време да се видят със семействата си, защо трябва да се създава едно излишно напрежение и всички да са изтормозени, най-вече животинчето.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Каква порода куче да вземем, когато имаме дете?

Мнениеот Krum » 03 Яну 2017, 12:16

Зависи ако семейството е активно, могат да се радват на супер куче, тогава бих препоръчал Лабрадор или голдън ретривър, породи, които се грижат и за децата! Но ако искат да висят по кафенца, да излизат пред блока и т.н. по-добре някоя дребна порода- пинчер, йоркширски териер и подобни. Като трериера, дори има коса като на човек и демек не се скуби, което е още по-добра опция.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта