По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот niya_mazova » 24 Фев 2014, 15:38

Смятате ли, че е необходимост по-ранното пенсиониране на учители в детските градини и ясли?

Според мен, едно такова търпение си има граници, вярно е, че за да работиш с деца, то те не трябва да са малки, но все пак е невъзможно психиката да не се изхаби в един момент!
Разбира се, не слагам всички учители под общ знаменател, но съм убедена, че за голяма част от тях това важи с пълна сила!

Ежедневното напрежение и шумна обстановка, в която се намираш няма как да не ти донесат много здрави нерви. Друг е въпросът, че някои просто не са родени за учители, след като се справят чрез скубане и дърпане на децата :shock: , а не могат по друг начин да усмирят малчуганите , явно тази професия не им понася! :oops:

Една пенсия по-рано не мисля, че би се отразила зле на някого, особено ако човекът е не само психически, но и физически зле! :roll: Вие какво смятате, добре ли ще се отрази на учителите от детските градини по-ранната пенсия? :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градин

Мнениеот lussy » 24 Фев 2014, 15:42

Мисля, че и за тях и за децата ще бъде по-добре, ако има млади кадри в детските градини, въпреки че от човек до човек е всичко, младите също са доста изнервени :?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 11:26

Според мен е по-добре, колкото и да е на тях вече и идеите им са изчерпани и са изморени постоянно да се занимават с лапета, колкото и да са сладки. :D Когато има една млада учителка и идея си нямате децата колко ѝ се радват и колко се променят нещата и с какво желание и отношение са към нея! :P
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Kaya » 09 Дек 2014, 11:02

Всички харесват младите хора, дори и децата. Редно е да се пенсионират по-рано, разбира се, те в една възраст вечен е могат да са от полза на децата, те имат нужда от енергия, тичане и т.н., а една баба не може да го осигури това. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Elica » 10 Дек 2014, 15:46

мисля, че е по-добре. Дори ще си починат по-добре на стари години :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Snejna » 17 Дек 2014, 14:47

Разбира се, че е редно да се пенсионират по-рано, работата им е много изморяваща и отговорна.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Bambaa » 17 Дек 2014, 16:37

Не само учителите в детските градини, но и тези в училище, дори и на по-големите ученици със сигурност трябва да се подменят често учителите :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Rali_hr » 18 Дек 2014, 13:57

Bambaa написа:Не само учителите в детските градини, но и тези в училище, дори и на по-големите ученици със сигурност трябва да се подменят често учителите :idea:

Често чак не защото така човек когато стане наистина специалист трябва да остави работата си едва ли не, по-скоро трябва да се сменят с млади, когато станат на по 50г. и от друга страна, може и по-рано, ако изперкат :)))
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Andrey » 15 Яну 2015, 14:58

Трябва по-рано, да така ще идват млади учителки, които са много по-предпочитани от децата.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: По-рано ли да се пенсионират учителите в детските градини?

Мнениеот Elica » 07 Юли 2015, 12:20

Но пък от друга страна май по-старите учителки наистина има що да са по-стари, в смисъл че имат изградени страшни начини на възпитание и дисциплина, докато при младите това го няма и децата са по-запуснати. Може би трябва да имат възможност според това, както се чувстват, но ако и пенсиите са им достойни.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта