За или против частните училища и градини?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Lisica » 14 Апр 2015, 16:37

на мен пък ми харесва идеята и аз бих учила в частно училище дори, много готино звучи, а и там няма да ги има всякакви изтърсаци, които да дразнят само.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Локумът » 14 Апр 2015, 17:15

Lisica написа:на мен пък ми харесва идеята и аз бих учила в частно училище дори, много готино звучи, а и там няма да ги има всякакви изтърсаци, които да дразнят само.

Те точно там ще са най-големите индивиди, можеш да си сигурна просто. :) Затова децата трябва да си ходят в нормални училища, а не в други. :))
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот kiti » 17 Апр 2015, 15:25

В немско училище "Ерих Кестнер" в Люлин, имат много ниски критерии за приемане. Важното е родители да имат пари а нивото е съставено от много деца с манталитет на мутри! Има и изключения, разбира се, но като цяло, положението е трагично.
kiti
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Апр 2015, 15:20

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Апр 2015, 21:30

kiti написа:В немско училище "Ерих Кестнер" в Люлин, имат много ниски критерии за приемане. Важното е родители да имат пари а нивото е съставено от много деца с манталитет на мутри! Има и изключения, разбира се, но като цяло, положението е трагично.

На повечето места положението е такова, ако имат пари - влизат. В частните училища не могат да имат високи критерии, защото така или иначе няма желаещи да учат там. Таксите са непосилни, а отношението е сякаш от там излизат царе, което е смешно. Децата ходят на училище като невръстни мутри, чак са смешни. Комплексите на родителите избират в частните училища. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Апр 2015, 15:00

Всеки има право на избор, а моят избор е да не запиша детето си в частно училище. Тук има едно, за което не е непосилно да станеш част от него, вярно, че цялата ми заплата ще отива само за обучението на детето, но бихме се "жертвали" в негова чест, но не смятам, че ще получи по-добро и по-качествено образование.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Локумът » 26 Май 2015, 11:58

rabotnata pchela написа:Всеки има право на избор, а моят избор е да не запиша детето си в частно училище. Тук има едно, за което не е непосилно да станеш част от него, вярно, че цялата ми заплата ще отива само за обучението на детето, но бихме се "жертвали" в негова чест, но не смятам, че ще получи по-добро и по-качествено образование.

Няма смисъл от тези частни училища. Децата се учат, че са много специални, пък като цяло не са.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот LaCoquine » 26 Май 2015, 13:50

Локумът написа:
rabotnata pchela написа:Всеки има право на избор, а моят избор е да не запиша детето си в частно училище. Тук има едно, за което не е непосилно да станеш част от него, вярно, че цялата ми заплата ще отива само за обучението на детето, но бихме се "жертвали" в негова чест, но не смятам, че ще получи по-добро и по-качествено образование.

Няма смисъл от тези частни училища. Децата се учат, че са много специални, пък като цяло не са.

Не вярвам да могат да направят от тези деца нещо наистина специално в крайна сметка
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2015, 14:23

Освен другото не мисля, че и образованието е на голямо ниво, по-скоро не.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Neven498 » 28 Май 2015, 15:01

Нямаше да се усеща разликата, ако възпитателите и родителите не си бяха разменили ролите.
В училище или в детската градина, авторитетът е възпитателя. Вкъщи - мама и татко.

Имам поглед от възпитаници на Американския колеж. Девойката е щерка на богат софийски бизнесмен. Майка й също е успешна бизнес дама. Момичето винаги е било обградено с изключително много материални придобивки, но това никога не й е попречила на интелектуалното развитие. Беше достатъчно умна, за да използва възможността, която родителите й са й дали. Сега завърши образованието си в Лондон, а кариерата и се развива с чудесни темпове. След университета мама и тати затвориха кесиите си. Оправя се сама. Едва на 23 е. Така че не е снобарската среда определяща, за да излезе човек от частното учебно заведение. ;)

Неприятно е, че не е достъпно за повече хора, защото таксите си стоят все така безбожно високи, а подготовката на учителите там далеч не е по-добра от тази на учителите в държавните училища.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Локумът » 28 Май 2015, 15:28

Мне, Американския колеж няма нищо с едно частно училище от 1 клас, където има 5 деца, които се чудят как точно да се покажат колко са велики. :mrgreen:

Тъй че изключенията са много по-малко от масовата практика, познай защо толкова трудно се приемат деца от частна детска градина в държавна, или от частно училище в държавно - защото знаят учителите, че насреща им стои... нали да :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта