За или против частните училища и градини?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Май 2015, 16:12

Локумът написа:Мне, Американския колеж няма нищо с едно частно училище от 1 клас, където има 5 деца, които се чудят как точно да се покажат колко са велики. :mrgreen:

Тъй че изключенията са много по-малко от масовата практика, познай защо толкова трудно се приемат деца от частна детска градина в държавна, или от частно училище в държавно - защото знаят учителите, че насреща им стои... нали да :mrgreen:

Хаха :) Братовчед ми учи в американския колеж и далеч наистина няма общо с училищата за по-малки частните имам предвид. Имам познато дете, което ходи в частно училище е няма такова леке, въпреки че родителите му са свестни. Единственото предимство е базата на частните училища.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Bass » 28 Май 2015, 16:46

Ма тя момата го е казала.

Neven498 написа:Нямаше да се усеща разликата, ако възпитателите и родителите не си бяха разменили ролите.
В училище или в детската градина, авторитетът е възпитателя. Вкъщи - мама и татко.


Като даскалите не могат да си препикаят територията (да, точно това е изразът), значи ще им се репчи пикльото с айфона. Пък то е все тая колко са в клас. Старата ми даскалка по БЕЛ ни изсъска на целия клас, когато я видяхме за първи път, че ни стана ясно. Ако те захапе, ще пусне змийска отрова. Тя си остана и единствения даскал, който не е имал проблем с класа ни (който си беше доста неадекватен).
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Коцева » 28 Май 2015, 17:01

Bass написа:Ма тя момата го е казала.

Neven498 написа:Нямаше да се усеща разликата, ако възпитателите и родителите не си бяха разменили ролите.
В училище или в детската градина, авторитетът е възпитателя. Вкъщи - мама и татко.


Като даскалите не могат да си препикаят територията (да, точно това е изразът), значи ще им се репчи пикльото с айфона. Пък то е все тая колко са в клас. Старата ми даскалка по БЕЛ ни изсъска на целия клас, когато я видяхме за първи път, че ни стана ясно. Ако те захапе, ще пусне змийска отрова. Тя си остана и единствения даскал, който не е имал проблем с класа ни (който си беше доста неадекватен).

Наистина не си давате сметка за какво иде реч, особено Басс, защо трябва да се влиза враждебно настроен в клас, защо трябва да си през цялото време изпълнен с негативизъм, за да стряскаш и за какво... за да получаваш нормално отношение от пикльото с айфона, е как тогава да не се побъркаш на 40 години и защо е необходимо да правиш деца при положение, че единственото, което можеш да им дадеш е материалното?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Lollipop » 29 Май 2015, 08:00

Neven498 написа:Нямаше да се усеща разликата, ако възпитателите и родителите не си бяха разменили ролите.
В училище или в детската градина, авторитетът е възпитателя. Вкъщи - мама и татко.


? Какво значи, че са си сменили ролите? Нормално е да е точно така, вкъщи да няма авторитет да ми е учителя, който го няма? :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Neven498 » 29 Май 2015, 10:22

Lollipop написа:
Neven498 написа:Нямаше да се усеща разликата, ако възпитателите и родителите не си бяха разменили ролите.
В училище или в детската градина, авторитетът е възпитателя. Вкъщи - мама и татко.


? Какво значи, че са си сменили ролите? Нормално е да е точно така, вкъщи да няма авторитет да ми е учителя, който го няма? :lol:

Когато възпитателят не упражнява авторитета си в класната стая, системно потискан от претенциозни, неадекватни и богати родители. Тогава авторитетът на учителя изчезва. За това говоря. Не са един и два случаите за заплашвани учители. В тези ситуации възпитателите присъстват физически в класната стая, но реално крайната дума имат родителите на разглезените деца.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2015, 10:33

За съжаление учителите и директорите си просят това отношение. И мога да ти дам пример - в градината на моето дете, богатите деца са издигани на пиедестал не от друг, а от самия родител и от учителите. Защо никое друго дете не получи шанс, освен точно 2 определени?! Едната майка оставя детето и заявява "Аз се качвам при ******** да пием кафенце!" Какво да ви кажа?! То в държавното училище ла*нцето е научено, че е номер едно, а после в училище, когато съзнава разликите с останалите какво ще е - по-зле! Но с тази разлика, че в държавното училище все пак може да се намери някой учител или дете, което да му натрие носа, то в частното, докато си веят айфоните няма да има кой и гък да им каже и образованието ще е между другото. В тоя случай изобщо не може да става дума за университети, а за училища и градини.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Lollipop » 30 Май 2015, 12:31

Във всяко училище има гнили ябълки, както и навсякъде, но е факт, че много родители превръщат училището в място, където учителите трябва да правят услуга на децата им и да ги оставят задължително да правят каквото си поискат. :(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Kaya » 30 Май 2015, 13:46

В крайна сметка нека да не звучим, като гроздето е кисело. Имат страшно много предимства частните училища и детски градини - най-малкото базата им е луксозна и нова, докато в много държавни училища и градини няма никакви възможности за нещо различно от традиционното. Спортните им зали са страхотни с много възможности. Но и аз съм на мнение, че от там не излизат стойностни деца, от малки са научени, че са специални и повече от останалите. :geek:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Май 2015, 19:59

Като цяло - всеки има право на избор, в частните училища наистина имат супер база, но в обикновените има повече конкуренция, там вече може да се търсят учители, по име и т.н. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Andrey » 30 Май 2015, 21:06

Аз си мисля, че е по-добре в частна градина или училище. Е, аз още на нероден Петко почнах да мисля, но смятам детето ми да е в частна градина. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron