За или против частните училища и градини?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Neven498 » 03 Юни 2015, 16:27

rabotnata pchela написа:Като цяло - всеки има право на избор, в частните училища наистина имат супер база, но в обикновените има повече конкуренция, там вече може да се търсят учители, по име и т.н. :)

Какво ще рече повече конкуренция? Освен ако не говорим за профилирана гимназия, от сорта на НПМГ или НФСГ, не виждам никаква конкуренция в кварталното СОУ.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Lollipop » 03 Юни 2015, 16:41

Neven498 написа:
rabotnata pchela написа:Като цяло - всеки има право на избор, в частните училища наистина имат супер база, но в обикновените има повече конкуренция, там вече може да се търсят учители, по име и т.н. :)

Какво ще рече повече конкуренция? Освен ако не говорим за профилирана гимназия, от сорта на НПМГ или НФСГ, не виждам никаква конкуренция в кварталното СОУ.

как да няма конкуренция? Н о не ми се влиза в излишни спорове, след като мислиш, че няма така да е. Но ще ти кажа - ако около теб всичките ти колеги се справят много добре, получават бонуси, работят повече, ти няма ли да се мотивираш да ги стигнеш или ще ти е все тая? Така е и в училище, дори от първи клас, но когато човек няма деца му е трудно да намери разликата, която съществува, преди години и аз мислих като теб. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Kaya » 03 Юни 2015, 17:33

Neven, ако от 1 клас детето има с кого точно да се състезава, покрай него да вижда деца, които се справят по-добре, то се амбицира и се старае повече, а ако покрай него никой не учи, пишат се оценки от съжаление и защото не може да се повтаря класа - то тогава детето от малко се учи, че може и по лесния начин.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Neven498 » 04 Юни 2015, 12:32

Говоря за образованието след 7-ми клас. Дотогава лесно можеш да повлияеш детето, но след това е трудно. В крайна сметка, всеки си има своите представи. Наблюденията ми над обикновените квартални училища са такива, както и личния ми опит. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2015, 13:16

Neven498 написа:Говоря за образованието след 7-ми клас. Дотогава лесно можеш да повлияеш детето, но след това е трудно. В крайна сметка, всеки си има своите представи. Наблюденията ми над обикновените квартални училища са такива, както и личния ми опит. ;)

Темата е за честни градини и училища. Дори от 1 клас детето може да е в частно училище, а след 7-ми не мисля, че може да излезе нещо добро, ако е в клас от няколко бройки деца, който са израснали с убеждението, че парите извират от някъде. Не можеш да ме убедиш в предимствата на частните училища в България, или поне извън София, която смятам, че не е нормално изобщо да се сравнява с цялата страна.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Neven498 » 04 Юни 2015, 13:44

Pipilota написа:
Neven498 написа:Говоря за образованието след 7-ми клас. Дотогава лесно можеш да повлияеш детето, но след това е трудно. В крайна сметка, всеки си има своите представи. Наблюденията ми над обикновените квартални училища са такива, както и личния ми опит. ;)

Темата е за честни градини и училища. Дори от 1 клас детето може да е в частно училище, а след 7-ми не мисля, че може да излезе нещо добро, ако е в клас от няколко бройки деца, който са израснали с убеждението, че парите извират от някъде. Не можеш да ме убедиш в предимствата на частните училища в България, или поне извън София, която смятам, че не е нормално изобщо да се сравнява с цялата страна.

В никакъв случай не се опитвам да убедя никого. Аз самата съм завършила обикновено, квартално школо. Не е имало конкуренция, макар и съучениците ми да са били интелигентни и непростаци. Става въпрос, че когато училището няма конкретна насоченост, то тогава и децата са по-неориентирани, от което следва и липсата на съравнование помежду им. При все, че вече, макар и задължително, училището се превръща в отживелица, няма смисъл да спорим повече. Състезанието се е прехвърлило във фейсбук, където е по-важен броя на приятелите в списъка ти или на онези, които са те последвали. Пък оценките по БЕЛ и математика, за тях да се притеснява класната. ;)

Колкото до детските градини - за там нямам коментар, защото все още не ми се е налагало да търся такава. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Rali_hr » 04 Юни 2015, 13:59

Да, Невен, там си права за Фейсбук, за съжаление.
За частните детски градини имам ужасно мнение, имах глупостта да запиша синът си в такава, на децата им беше позволено абсолютно всичко, защото родителите плащат, значи няма проблеми с каквото и да е било. Въпрос на личен избор, като цяло.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Neven498 » 04 Юни 2015, 14:20

Rali_hr написа:Да, Невен, там си права за Фейсбук, за съжаление.
За частните детски градини имам ужасно мнение, имах глупостта да запиша синът си в такава, на децата им беше позволено абсолютно всичко, защото родителите плащат, значи няма проблеми с каквото и да е било. Въпрос на личен избор, като цяло.

Специално за малко детенце, ако нямаш друга алтернатива... Не знам колко детски градини са открили, но непрекъснато слушам съседки как се оплакват, че все няма места в държавните. В цифри, каква е разликата с частната градина? Май излиза по-добре да си наемеш жена, която да ти помага вкъщи, отколкото да пращаш детето на такава занималня.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот maminka » 05 Юни 2015, 01:08

Neven498 написа:
Rali_hr написа:Да, Невен, там си права за Фейсбук, за съжаление.
За частните детски градини имам ужасно мнение, имах глупостта да запиша синът си в такава, на децата им беше позволено абсолютно всичко, защото родителите плащат, значи няма проблеми с каквото и да е било. Въпрос на личен избор, като цяло.

Специално за малко детенце, ако нямаш друга алтернатива... Не знам колко детски градини са открили, но непрекъснато слушам съседки как се оплакват, че все няма места в държавните. В цифри, каква е разликата с частната градина? Май излиза по-добре да си наемеш жена, която да ти помага вкъщи, отколкото да пращаш детето на такава занималня.

Да, точно така ти е, последната година се наложи да запиша близнаците си в частна ДГ и беше по 500 на дете иии не мога да кажа, че не повлия на възпитанието им, затова заобичаха детската градина и мразеха почивните дни, защото се налагаше да бъдем в пъти по-строги, тъй като загубиха всякакви граници :| Да, много съжалявам за избора си :!:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Lollipop » 05 Юни 2015, 08:38

Все пак е хубаво децата да имат конкакт с другите деца, частната градина е много скъпа, разликата е в стотици, държавната не знам в София колко е при нас е по 50лв. месечно, в София не знам колко е държавната, но разликата е осезаема.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта