За или против частните училища и градини?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

За или против частните училища и градини?

Мнениеот MollyDolly » 25 Фев 2014, 17:19

Много ми е интересно да чуя мненията ви, тъй като съм учител в частно училище и зная как стоят нещата отвътре!

Интересува ме, каква е вашата представа за частните училища и градини и защо хората записват децата си в такива? :? Какво повече може да им даде училището за толкова много пари годишно, след като програмата, по която се учи е една и съща, както в държавни училища и градини? :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Имам мое мнение, за което само мога да загатна, че доста голяма част от родителите записват децата си (в гимназиална възраст) в частни училища, за да вземат по-висока диплома. :idea: :idea: Другият вариант, за който почти всички се сещат, че се купува (буквално) една диплома със сносни оценки! :lol: :lol: :lol: :lol:

За частните детски градини нямам мнение, но мисля че начините, по които се възпитават там и ценностите, които придобиват не само от учителите, но и едно от друго не са такива, в каквито искам да възпитам моето дете! :x

Бихте ли записали детето си в частно училище или градина, какви са доводите ви – за и против този метод на възпитание и получаване на знания?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот julianne » 25 Фев 2014, 17:23

Много интересни са ми хора като вас!!! Не искате ли на детето ви да бъде обърнато внимание, индивидуално, за да разбере по-добре това, за което иде реч, всичко да му е изяснено по всички предмети, а не да се лутате и да се чудите или да му се карате защо има 3-ки или 4-ки по математика, а то грам да не може да вдява от математика?! :shock:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Mon_ton » 25 Ное 2014, 09:50

Против частните училища и градини съм на 100%! В никакъв случай не бих записала детето си в частна детска градина, нито училище. Там са с върховно самочувствие, липсва конкуренцията в ученето,а я има тази,която е "моите родители са по-богати", смешна история. А в детската градина са страшно разглезени, оставят ги да правят каквото си поискат, защото госпожите имат страх да ги дисциплинират, родителите казват - аз плащам, няма да се караш на детето ми. :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Snejna » 26 Ное 2014, 12:22

Личен избор, но аз не бих записала детето си на частна детска градина или училище.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Mon_ton » 05 Дек 2014, 16:42

julianne написа:Много интересни са ми хора като вас!!! Не искате ли на детето ви да бъде обърнато внимание, индивидуално, за да разбере по-добре това, за което иде реч, всичко да му е изяснено по всички предмети, а не да се лутате и да се чудите или да му се карате защо има 3-ки или 4-ки по математика, а то грам да не може да вдява от математика?! :shock:

Като знам какво се случва в частните градини - не, не искам. Предпочитам 3-ка но да е на базата на знанията му, отколкото да расте с усещането, че щом мама и тати плащат - всичко му е позволено и 5-ците се купуват! :!:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Kaya » 10 Дек 2014, 14:11

Като база предпочитам частните, там е далеч по-подредено, по-чисто, храната по-качествена, но като това, какво получават насреща децата като знания за живота и за всичко останало - предпочитам държавните. Мисля, че е грешка децата да се чувстват като каймака на обществото, защото не се знае дали един ден няма да се сринат, а и в държавните училища има желязна конкуренция! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Lollipop » 31 Мар 2015, 10:48

Не съм много съгласна децата да ходят в частни детски градини и училища, за да не се чувстват чак пък толкова специални. От друга страна, в нормалните училища в момента е толкова занижено нивото, че не знам кое е по-лошото. Дори домашните се преписват от дъската, а не се учат и обясняват. Дали е така и в частните? :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Коцева » 09 Апр 2015, 17:08

Така или иначе дали ще е частна детска градина или училище няма никаква разлика в методите на преподаване, както и в самия материал, само дето тези в частните се чувстват твърде специални и от там следват повече проблеми за тях самите, отколкото за тези излезли от обикновените държавни училища!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Апр 2015, 20:25

Жалко е, че изобщо има частни училища, а най-тъпото е, че държавата вече ще ги финансира, което е странно, след като ще бъдат финансирани и от родителите и от държавата. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: За или против частните училища и градини?

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Апр 2015, 15:39

Е всеки има право да си праща детето във всяко едно снобарско училище, щом така му харесва. ;) но за мен са абсолютна глупост!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта