Колко често се къпят новородените!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Slavena » 23 Ное 2016, 12:33

всеки ден разбира се.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот mimeto90 » 23 Ное 2016, 13:32

Много се шашкат майките в началото с първото дете. Всичко се изпълнява стриктно и почти без да се помисли върху него. С второ дете е по-различно. Него може и да го пропускат от време на време с къпането :mrgreen: и с други неща.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Ное 2017, 11:39

не смятам, че къпането е задължително. Вие ако лежите по цял ден ще се къпете ли всяка вечер? :lol: И без друго добрата хигиниена предполааг, че след като е напълноло памперса сте му измили дупето и толкова. Друга чувствителна зона, която е добре да се мие, това е вратлето, заради събирането на прах там. Другоне му трябва да се мие толкова често, а използването пък на препарати постоянно също не е добре. По-добре по-рядко, а ежедневно да се мие дупето с вода. Малки деца са пълни с кожни проблеми, заради това къпане и мазане.
Използвайте естествени масла - мас, зехтин, кокосово масло, отколкото тези кремове с незнайни съставки.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот skyfly » 25 Юни 2018, 11:33

Сега новородените не се къпят всеки ден, а 2-3 пъти седмично, макар че някои родители продължават да ги къпят ежедневно, в което няма никакъв смисъл. МОже да се изполее с вода, но всеки ден да се използва козметика е излишно.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Pacienti » 25 Юни 2018, 14:45

Едва ли кожните проблеми на децата са заради самото къпане. Бебетата обожават водата, като си спомня моите как се успокояваха от ваната преди сън, не бих ги лишила от това удоволствие. За използването на козметика и препарати се консултирайте с педиатъра.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Lollipop » 08 Авг 2018, 09:50

Първото го къпах всеееееееки божи ден! Случвало се е да имам среща да се прибера я изкъпя, защото трябвало така. С второто сега преди 3 години, ами не съм правила така. Къпех го 2 пъти в седмицата, иначе само дупето, за да няма останала по него урина, например. Има сто пъти по-хубава кожа от сестра си, почти не се е налагало да използвам всякаква медицинска козметика, за решаване на проблеми.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Петя Георгиева » 09 Ное 2018, 14:56

Аз къпя бебето всеки ден, но с душ гел 2-3 пъти седмично най-много. Иначе просто изполивам с вода, колкото да се освежи.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот IvanovA_Stef » 14 Ное 2018, 13:22

Къпех 2-3 пъти седмично. Лятото, когато се овъргалят в пясъка, задължително влизаха в банята ежедневно. Страхът ми от мизериите в пясъка надделяваше. Но иначе никога не съм ги къпела ежедневно, когато бяха съвсем малки.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Dipsy » 14 Ное 2018, 18:00

аз мойто ще си го къпя когато се умирише. те като ги гледам се оакват през половин час, а почистването им е половин къпане :???:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Pacienti » 14 Ное 2018, 18:15

За какъв пясък става въпрос, нали говорим за новородените. Те се къпят всяка вечер, миенето на дупето след ако не го броя. След банята се намазват с олио, което си е вид масаж, който е много полезен за тях. Всички тези неща би трябвало още в болницата да ви ги казват, а след това и педиатъра.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта