Колко често се къпят новородените!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Fury » 06 Дек 2018, 15:19

Къпя детето през ден. Само дупето измиваме всяка вечер.
лятото ще минем на ежедневно къпане, но не винаги с душ гел, а и само с вода.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Pacienti » 06 Дек 2018, 18:48

Fury написа:Къпя детето през ден. Само дупето измиваме всяка вечер.
лятото ще минем на ежедневно къпане, но не винаги с душ гел, а и само с вода.

Точно така, само с вода е достаъчно, естествено ако се е наакало е друго.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Ani_ » 01 Апр 2019, 11:17

Аз доста се поинтересувах по въпроса през бременността. Реално, обливам само с вода всеки ден, а душ гел ползвам 2 пъти на седмица. Косичката веднъж седмично най-много.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Story_teller » 04 Апр 2019, 13:50

Къпехме бебето всеки ден. Сега не бих се юркала толкова често, ама ей на - ентусиазъм сме имали в изобилие. :wink:
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот annamaria » 04 Апр 2019, 15:51

Педиатрите най-добре следва да отговорят на този въпрос. Но мисля, че тенденцията е да не се къпят всеки ден.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Dalia » 04 Апр 2019, 17:48

КОгато моите деца бяха бебета имаше мнение, че тряба да се къпят всеки ден. Сега чета новите тенденции в отглеждането на децата и там това мнение се отхвърля. И аз да си кажа честно мисля че е добре да се къпе бебето през ден... То като си го спомня тоя ритуал всяка вечер и направо косата ми настръхва. А как са се оправяли преди нашите майки и баби без памперсите, акъла ми не стига.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Таня Иво » 10 Апр 2019, 13:55

Къпя бебето ежедневно, така свикнахме. Но козметика ползваме през ден, не по-често.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Pacienti » 10 Апр 2019, 17:11

Dalia написа:КОгато моите деца бяха бебета имаше мнение, че тряба да се къпят всеки ден. Сега чета новите тенденции в отглеждането на децата и там това мнение се отхвърля. И аз да си кажа честно мисля че е добре да се къпе бебето през ден... То като си го спомня тоя ритуал всяка вечер и направо косата ми настръхва. А как са се оправяли преди нашите майки и баби без памперсите, акъла ми не стига.

Спомням си като бях малка, бебе на роднини, което го гледаха с пелени. Бяха няколко вида и ми показваха как се слагат. То беше цял ритуал.
Според мен най-добре да се следват съветите на педиатрите, защото са запознати със състоянието на бебето.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот annamaria » 11 Апр 2019, 14:53

На този въпрос следва да отговорят педиатрите. Или жената да се консултира с акушерката. Може отговор на този въпрос да дадат и акушерките от Ла Вита Нова. Те не са ли разисквали този въпрос?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот renetka » 12 Апр 2019, 16:23

annamaria написа:На този въпрос следва да отговорят педиатрите. Или жената да се консултира с акушерката. Може отговор на този въпрос да дадат и акушерките от Ла Вита Нова. Те не са ли разисквали този въпрос?


Акушерка Емилия Казълова също би се изказала по този въпрос. Както в грижите за майката, така и в грижата за новороденото.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта