Колко често се къпят новородените!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Колко често се къпят новородените!

Мнениеот moni.sparrow » 27 Фев 2014, 15:27

Снощи говорих с една приятелка, която живее от много години в САЩ и наскоро роди! Каза ми, че не е къпала детето си вече 12 дни! :o :o :o :shock: Изпаднах в стресово състояния, но тя каза, че това било съвсем нормално при тях, както и в Канада! :shock: :shock:

Бебетата не било добре да се къпят особено докато били новородени от риск за кожата им! Според някакви нови изследвания било това, но и лекарите ги предупредили да не къпят мъника, за да се предпази от дехидратация и раздразнения кожата на бебето! :idea:
Разбира се проведохме спор, колко често трябва да се къпят бебетата, но и не успяхме да го разрешим! :!:
Какви са вашите познания относно бебешката баня, периодът на къпане не е ли различен в зависимост от сезона? :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот penny » 27 Фев 2014, 15:31

Вярвам и съм съгласна с приятелката ти, тъй като на гърба си изпитахме и разбрахме до какво води честото къпане, добре, че е не продължихме, защото щяхме да си докараме много повече от екзема!! ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот maminka » 05 Мар 2014, 12:34

Съвсем не е необходимо толкова често къпане, а и е нормално новородените да не се къпят десетина дни, бъди внимателна и следвай това, което кожата на детето ти подсказва :!: :!:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот xrisy_vd » 14 Апр 2014, 13:54

Братовчедка ми живее в Дания, на нейното новородено започнали да му се белят петите първо, после целите крачета, медицинската сестра, която ходи у тях на посещение като чула, че бебето се къпе всяка вечер се хванала за главата. Казала им на минимум 4-5 дена да къпят бебето, защото водата отмивала естествената мазнина от тялото и го изсушавала, за това се и белят крачетата на бебето. При приятелка в Германия медицинска сестра ходи, за да къпят бебето веднъж в седмицата( тя не може сама, заради операция). Стигнах до извода, че бабините съвети са къпане на бебетата изобщо не са толкова полезни, дори напротив. Моето дете е на 1г. и 10м. къпя я на 4-5 дена и нямаме никакъв проблем с това- нямаше корички по главата, суха кожа и обриви. Съветвам всичките си приятелки да не си къпят бебетата всяка вечер, но май ще е по- добре да им пратя линк с темата. :D
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Elica » 26 Ное 2014, 16:30

Много изненадващо, на фона на това, което се говори тука. Сякаш като са бебета задължително ги къпем всеки ден, а после - може да си позволим да разредим. Но си мисля, че тук тази тема не се говори, т.е. и лекарите дори не споменават нищо за къпането, може и да съм в грешка де. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Ное 2016, 15:10

И аз знам, че последната мода е да не се къпят бебетата толкова често, а именно - всеки ден, обаче тук сме решили, че това е грешно и неправилно. Макар че за мен е напълно естествено детето да се мие по-рядко. С какво се цапа толкова едно новородено, че е задължително да бъде къпано всеки ден? Разбирам да му се измие дупето, след като се е наакало, това всички го правим, но освен това ние и вечер къпем с шампоани и глупости, сякаш работи в мина.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот franky » 21 Ное 2016, 15:36

А защо е прието при нас всеки ден да се къпят бебетата? И аз моето бебе го къпя всеки ден не заради конкретна причина, а защото така съм чула и така жените около мен са казали, че трябва.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Pipilota » 21 Ное 2016, 16:13

franky написа:А защо е прието при нас всеки ден да се къпят бебетата? И аз моето бебе го къпя всеки ден не заради конкретна причина, а защото така съм чула и така жените около мен са казали, че трябва.

Щото сме много чистоплътни българите. Няма абсолютно никаква причина, може би, за да не мирише, както и осоляването на водата, нали това е причината. Сигурно и затова се настоява да се къпе детето всеки ден. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот red_eyes » 22 Ное 2016, 11:41

Едно бебече какво лошо да мирише :shock: ?! Та то има най-хубавата миризма на света! Измиеш му аканото дупе и готово :grin: . Мислиш си, че като така от време оно къпем бебетата и като не го направиш нещо ще му стане на бебето. Затова сме толкова стриктни.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Колко често се къпят новородените!

Мнениеот Локумът » 22 Ное 2016, 12:06

Няма каво да му стане, ама нали като не го изкъпеш, ще кажат, че се грижиш лошо за него и че те мързи. За тва ги къпем, да демонстрираме чистоплътие.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта