Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2015, 15:00

maminka написа:
Anka написа:Не знам дали е имало такива случаи, но си е сложно като цяло, децата доста се травмират, аз не мога да се съглася, че е нормално да има такъв подход в училищата.

Има си някои луди, ама чисто луди деца, които няма как да е ги шамаросаш зад вратлето, поне според мен, като това си е по-скоро порицание, отколкото бой с цел насилие!

В крайна сметка учителите не бива да имат право да бият децата, независимо колко са лоши.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот iwoni » 16 Фев 2016, 12:59

Сега учителите нямат никакви права. Не да го удари - той не може и да го изгони от час! Боят според мен озлобява още повече и не мисля, че е удачен във времето, в което живеем. Но трябва да имат "инструменти", с които да упражняват контрол иначе виждаме как си ги подмятат както искат. Солени глоби или обществено полезен труд в училището не е лоша идея.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот kauda » 16 Фев 2016, 13:13

iwoni написа:Сега учителите нямат никакви права. Не да го удари - той не може и да го изгони от час! Боят според мен озлобява още повече и не мисля, че е удачен във времето, в което живеем. Но трябва да имат "инструменти", с които да упражняват контрол иначе виждаме как си ги подмятат както искат. Солени глоби или обществено полезен труд в училището не е лоша идея.

В наши дни не мисля, че е добра идея да се гонят децата от клас, ти ако си спокойна детето ти да обикаля само по улиците, докато свърши часа, то много учители не са. А и в крайна сметка те носят отговорността за детето докато е на училище и ако се случи нещо, кого ще обвиняваш? Себе си, че подкрепяш такива мерки, учителя, че го е изгонил, системата, хората, кого ще обвиниш?
Затова е нормално. Но идеята да има бществено полезен труд или някакво наказание, което да тормози децата така да се каже е добре. :))
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2016, 11:15

kauda написа:
iwoni написа:Сега учителите нямат никакви права. Не да го удари - той не може и да го изгони от час! Боят според мен озлобява още повече и не мисля, че е удачен във времето, в което живеем. Но трябва да имат "инструменти", с които да упражняват контрол иначе виждаме как си ги подмятат както искат. Солени глоби или обществено полезен труд в училището не е лоша идея.

В наши дни не мисля, че е добра идея да се гонят децата от клас, ти ако си спокойна детето ти да обикаля само по улиците, докато свърши часа, то много учители не са. А и в крайна сметка те носят отговорността за детето докато е на училище и ако се случи нещо, кого ще обвиняваш? Себе си, че подкрепяш такива мерки, учителя, че го е изгонил, системата, хората, кого ще обвиниш?
Затова е нормално. Но идеята да има бществено полезен труд или някакво наказание, което да тормози децата така да се каже е добре. :))


Разбира се, че не можеш да го оставиш да скита из улиците. Спокойно може да се измисли какво да прави в училището, докато е изгонен от часа и това да му е наказанието :mrgreen:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот S_Milenska » 17 Фев 2016, 12:07

Стига да има кой да го наблюдава, но не можеш да му дадеш парцала, ние сме много надути българите и тънкообидни. Накзанията трябва да са приени мисля че от инспектората в районите, за да могат да са регламентирани от закона, а и родителите да са запознати с това.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот Fute » 17 Фев 2016, 13:50

Пълен абсурд, не трябва да имат такова право. Защото тогава учениците ще трябва да имат право и да отговарят.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот fairy » 18 Фев 2016, 11:06

Fute написа:Пълен абсурд, не трябва да имат такова право. Защото тогава учениците ще трябва да имат право и да отговарят.


Все едно сега не отговарят, даже и без да си ги докоснал ти скачат.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот kalina_216 » 24 Мар 2017, 14:15

Не е изключено учениците да се качат на главата на учителите, но е изключено учителя да удари детето. Този метод на възпитание не се приема добре и вече е отречен от цял свят. Представете си какво им е на родителите на удареното дете, а и на другите в класа, колкото и да е нетърпимо едно хлапе, то не бива да бъде удряно, има милиони начини за наказание.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Мар 2017, 14:52

Чак такива права, няма как да имат учителите, те са тези, които твърдят, че имат опит и знания как да се справят с различни ситуации. Ако учител удари дете би следвало дисциплинарно уволнение, а е и много важно обаче и родителите как се справят и с обучението и на какво са научили децата си - а именно, че трябва да научат децата си на уважение към училището и към учителите. Ако децата са гамени, учителите направо едвам изтърпяват.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот Snejna » 11 Апр 2017, 11:52

Да, в момента може да се каже, че учителите нямат никакви права и че учениците всъщност са ужасни.Само че това не дава никакви права за бой и тормоз в училище. Виждаме колко много инциденти се случват, хората пращат децата си там с мисълта да растат здрави и щастливи децата им. Не бой от страна на учителите трябва, а родителите да говорят повече с децата си и да поддържат добри отношения с тях, да ги възпитават и да ги учат да бъдат хора. И да ги научат на уважение. Родителите скачат като ранени животни срещу всеки, дръзнал да напише 2-ка на детето им, без да мислят, че такъв му е капацитета. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта