Как да се борим първите бръчки?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот Malina » 21 Ное 2016, 13:47

Все пак си е и до ген, моята майка почти нямаше бръчки и беше много младолика до около 50те си години, после заради проблеми и т.н. тогава чак се състари рязко. Аз имам някоя друга бръчка по челото, съвсем леки и не се притесянвам, използвам крем Нивея само след баня, никакви други кремове не ползвам. А идеята, че видиш ли, няма да се смея или да си търкам очите, защото ще ми излезе бръчка ме плаши.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот rose_92 » 21 Ное 2016, 14:20

Ами то е по-добре с масла и мед, но и те си имат недостатъци, защото са малко неприятни за нанасяне (или да спиш с маслото например). :lol: Но няма да навреди на никоя 20-годишна ако ги използва. Кремовете пък мисля че както казах след 25+ започват да се ползват ако някой не иска да се маже с мазни и лепкави неща. Всеки си преценява, но колкото по-рано започнем да мислим за превенцията срещу бръчки с натурални неща, толкова по-късно ще се сбръчкаме според мен. Ако не полагаме никакви грижи за кожата си, не спим достатъчно, не се храним здравословно - и в 20-те си години вече ще имаме дълбоки бръчки. Освен това трябва и задължително да почистваме грима преди лягане. Аз като бях в училище нямах такъв навик и често си лягах с грим и естествено имах доста пъпки..Сега вече не правя тази грешка, защото вече освен пъпки, ме грозят и бръчки на тая възраст. :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Ное 2016, 15:45

Оф, милата на тази възраст. Аз съм на 30 почти и също не полагам абсолютно никакви грижи за косата си. Нито се мажа с нещо, нито правя друго специално. Не използвам абсолютно нищо, ако не ме домързи се намазвам с кокосото масло или с какъвто крем имам под ръка, за да не ми дърпа кожата. :roll: Нямам бръчки, засега. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот rose_92 » 21 Ное 2016, 15:52

rabotnata pchela написа:Оф, милата на тази възраст. Аз съм на 30 почти и също не полагам абсолютно никакви грижи за косата си. Нито се мажа с нещо, нито правя друго специално. Не използвам абсолютно нищо, ако не ме домързи се намазвам с кокосото масло или с какъвто крем имам под ръка, за да не ми дърпа кожата. :roll: Нямам бръчки, засега. ;)


Ами ти си една от малкото късметлийки на тази планета. :lol: Повечето жени определено имат бръчки вече на 30. Особено пък ако не полагат грижи. То това опира най-вече и до гените де, но и грижата има значение.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот Pipilota » 21 Ное 2016, 16:07

Гените наистина са от значение! Аз от няколко години почнах да ползвам нощни кремове. Най-вече Виши и подобни, демек не се стискам, да си призная, не знам какво би било без тях, доволна съм и смятам, че си изглеждам на годините. :roll: Други процедури не съм си правила, знам, че масажите помагат доста, но мен лично ме мързи. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот Lollipop » 21 Ное 2016, 16:41

Внимавайте с маските с мед , не ги правете често, защото може да се предозирате и да пъпчасате целите, същото може да се случи и с някой плод. Веднъж си направих маска с кора от авокадо, на другия ден бях като тийнейджърка, но в лошия смисъл на думата.

А за грижите, аз също използвма подходящи за възрастта ми кремове, но не много често, не обичам да се мажа и не ми приятно усещането, а абсурд просто да отида на козметик да речем и да си правя някакви процедури.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот Kaya » 22 Ное 2016, 09:53

Използвам и аз нощни и дневни кремове, съобразени с моята възраст, избирам от няколко марки и от качествените - vichy, uriage, euserin. Общо взето ги редувам, вземам си някаква серия направо - дневен нощен и като се изхабят вземам друга марка. не знам има ли ефект, или аз се успокоявам само. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот Lyomi » 28 Ное 2016, 14:30

Е, все ще забележиш някаква промяна, ако действат. Ако положението си е същото, значи не ги ползвай повече.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот Аля » 22 Апр 2019, 15:48

Аз си мисля, че е достатъчно да поддържаме кожата си чиста. Да я подхранваме и да се грижим за нея. Така по-късно ще се появят и първите бръчици.
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: Как да се борим първите бръчки?

Мнениеот Ка Ме Лия » 30 Апр 2019, 11:11

Освен че е и генетично заложено, е важно и как се грижим за кожата. Аз си почиствам лицето ежедневно, после ползвам крем за моята възраст и се опитвам да спя поне 7-8 часа на нощ.
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30

Предишна

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron